Під час глобальних потрясінь люди неохоче звертаються до кредитних установ, боячись, що з часом позика може стати додатковим тягарем. Однак, для фінансово грамотної людини кредит завжди буде корисним інструментом, навіть в умовах війни. Багато корисної інформації про кредитування можна почитати тут https://clickcredit.ua/. Як мінімізувати ризики, якщо без кредиту не обійтися, розповідає фінансовий експерт компанії ClickCredit Дар’я Рудяк.
Ризики та вигоди мікропозик
Якщо вам потрібна невелика сума грошей до зарплати, мікропозика — один з кращих варіантів. Звернувшись до фінансового сервісу, ви отримуєте гроші протягом кількох хвилин — на придбання продуктів, ліків тощо. Мікрокредит може стати важливим інструментом для розвитку невеликого бізнесу, якщо потрібно терміново сплатити оренду або встигнути купити товар зі знижкою.
Звісно, мікрокредити мають і ризики. Вони пов'язані з високими відсотковими ставками, можливими штрафними санкціями за прострочення погашення кредиту. Війна ж, на жаль, не додає економіці стабільності. Інфляція негативно впливає на фінансове положення населення, а отже, і на здатність людей погашати кредити вчасно.
Кредитування в умовах воєнного стану
Умови воєнного стану можуть створювати складні фінансові ситуації. Проте, дотримуючись певних рекомендацій та порад, ви можете звести ризики, пов'язані з кредитуванням, до мінімуму.
“Учітесь”
Підвищувати свою фінансову грамотність потрібно все життя, бо світ постійно змінюється. Але не соромтеся звертатися до фахівців у разі будь-яких незрозумілих моментів. І банки, і фінансові сервіси мають відділи підтримки клієнтів, фахівці яких з радістю нададуть докладні і доступні роз'яснення.
“Читайте”
Перед взяттям позики в умовах воєнного стану, ретельно вивчайте умови угоди, включаючи відсоткову ставку, терміни повернення, комісії, штрафні санкції та інші важливі деталі. Будьте уважні до всіх аспектів угоди та уточнюйте всі незрозумілі моменти, перш ніж поставити підпис.
“Чужому навчайтесь”
В умовах війни ми всі маємо бути думаючими економістами-аналітиками. Важливо навчитися скептично оцінювати свою сьогоднішню фінансову ситуацію, прораховувати можливі варіанти розвитку подій та можливість відшкодування кредиту в майбутньому. Пам'ятайте, що несвоєчасне повернення кредиту може мати серйозні наслідки, такі як погіршення кредитної історії та зростання боргового тягаря.
Плануйте
Перед отриманням позики ретельно сплануйте використання отриманих коштів. Визначте пріоритетні напрямки витрат та забезпечте раціональне використання кредитних коштів. Уникайте непотрібних витрат та розумно використовуйте кошти з мети повернення кредиту в умовах воєнного стану.
Перевіряйте
Перед взяттям мікрокредиту в умовах воєнного стану, ретельно перевірте репутацію кредитора. Вивчайте відгуки, рейтинги та думки інших клієнтів щодо роботи цієї установи чи організації. Важливо вибрати надійного та відомого кредитора, який має чесні та прозорі умови кредитування.
Просіть
Під час війни українцям простягнули руку допомоги немало міжнародних громадських організацій. Можливо, ви маєте право на котрусь із матеріальних допомог? Не соромтеся просити про допомогу, якщо її потребуєте.
Поважайте
Дотримуйтесь графіка повернення кредиту. Важливо дотримуватись умов, встановлених в угоді. Уникайте затримок або пропусків в регулярних виплатах, оскільки це може призвести до нарахування пені, штрафних санкцій та негативного впливу на вашу кредитну історію.
Війна зробила українців біднішими, але сильнішими. Умови воєнного стану можуть створювати складні фінансові ситуації. Проте, дотримуючись наведених вище рекомендацій і порад, можна дещо поліпшити своє становище за допомогою кредитування. Пам'ятайте, що важливо бути обачними, перевіряти інформацію, дотримуватись угоди та забезпечувати своєчасне повернення кредиту, незалежно від ситуації, в якій ви знаходитесь.