Вибираючи преміальний корм, ви обираєте насамперед якісний склад. У таких кормах завжди кращий набір інгредієнтів, ніж в економ-пачці з найближчого супермаркету. У преміум-кормі також менше «хімії» та консервантів. Чим ще преміум-корми для собак відрізняються від економ-кормів?
Сухі корми економ – чому не можна?
Собаці неважко звикнути до будь-якої їжі, крім шоколаду та інших шкідливих для собаки продуктів. Якщо ви вибираєте економ-корм, то наперед позбавляєте вихованця можливості отримувати все необхідне і залишатися здоровим. Не писатимемо «жахи» про економ-корми, просто дізнайтеся, в чому корм для собак преміум класу відрізняється від дешевих аналогів:
- У лінійках багатьох брендів, можна знайти продукти, які орієнтовані на собак різних розмірів, порід та вікових груп. Також можна знайти харчування, розраховане на проблеми зі здоров'ям, наприклад, непереносимість глютену або часті алергії.
- У складі містяться мінеральні добавки, які підтримують здоров'я шерсті та шкіри, подушечок на лапах, а також позитивно впливають на обмінні процеси та імунну систему.
- Серед кормів преміум класу неважко знайти склади, у яких не менше половини м'ясних інгредієнтів. Головне, щоб м'ясо було вказано на початку списку складових.
Виробники економ-кормів не можуть дозволити собі використовувати свіже м'ясо та інші компоненти вищої якості, тому нерідко це відходи м'ясного виробництва. Також необхідної харчової цінності домагаються включенням злаків до складу, але хижака не перетвориш на козу чи свинку, а від зерна і круп зростатиме вага і почнеться нестача корисних амінокислот, що містяться в м'ясі.
Чому економ-корм то зовсім не економія?
У корму економ-класу найнижча енергетична цінність, а це означає, що собака не наїдатиметься. Вам доведеться давати багато і часто не найкорисніший корм, що рано чи пізно може закінчитися ожирінням та проблемами зі здоров'ям.
Але найголовніше – ви ж не економите, навпаки, доведеться купувати більше корму і в грошовому еквіваленті ви можете витратити стільки ж, скільки і покупці преміум-класу.
Другий момент у тому, що дешевий корм може провокувати хвороби, а лікування у ветеринара – недешеве задоволення. То в чому ж економія?
Особливості вологого корму економ
Припустимо, ви купуєте собаці відмінний корм преміум класу та вище. А ось баночки з усілякими паштетами берете, не звертаючи увагу на клас. Але такі добавки все ж-таки частина раціону. І якщо ви берете баночки класу економ, повинні знати й особливості таких кормів:
- Основу складають, швидше за все, злаки. Це може бути рис, кукурудза, ячмінь та інші культури. Так, продукт виглядатиме як паштет чи шматочки м'яса, але це не заважає йому бути зробленою, наприклад, із кукурудзи.
- Багато підсилювачів смаку та ароматизаторів.
- Наявність сої (а це сильний алерген).
- Мінімальний відсоток м'яса, яке, швидше за все, представлене найдешевшими субпродуктами.
Плюси такого корму тільки у впізнаваному дизайні (легко знайти у будь-якому магазині) та його низькій вартості. Для людей з обмеженими можливостями та невеликим статком такий корм іноді єдина можливість прогодувати собаку. До того ж, такі корми просто рятують волонтерів, в яких потреба в великих об’ємах корму постійна.
Але якщо у вас вистачає фінансів, вибирайте вологі корми, хоч би преміум-класу. Порівняно з економом, у ньому вже є м'ясо, менше субпродуктів, наявний вітамінно-мінеральний комплекс. Але смакові добавки в преміумі ще нікуди не діваються і щоб годувати тварину без них, варто розглянути вищі класи корму.
Головне при виборі корму завжди звертати увагу на склад, і думати про вихованця, а не про те, як заощадити на ньому.