Для біженців з України безкоштовне житло в польщі доступне також, як і допомога в інтеграційних центрах. Це має допомогти українцям, які рятуються від війни в Україні, якнайшвидше інтегруватися в польське суспільство та знайти роботу з гідним рівнем заробітної плати.

Безкоштовне житло для біженців з України

Зміни до спеціального закону для українських біженців передбачають можливість створення центрів безкоштовного розміщення громадян України, які приїхали до Польщі у пошуках даху над головою.

Безкоштовне житло для біженців з України створюватиме для того, щоб забезпечити дахом ті категорії громадян, які не можуть самостійно орендувати для себе квартиру. Особливо в умовах постійно зростаючих цін на ринку орендної нерухомості. Як правило, такі інтеграційні центрі передбачають:

  • ігрову кімнату для дітей;
  • кімнату з пральними машинами та сушарками;
  • кабінети психолога, юриста та перекладача.

Все це має допомогти переселенцям подолати психологічні травми, отримані від проживання в умовах війни, адаптувати до нової реальності у новій країні та стати економічно самостійними.

Інтеграційні центри для українців у Польщі

У польських містах з'являється дедалі більше інтеграційних центрів для переселенців із України, про які можна дізнатися на сайті https://spilnoinpl.org/. У Варшаві, Любліні та Бигдощі вже працюють такі центри. Тут українцям надаватимуть психологічну та юридичну допомогу, а також надаватимуть необхідну допомогу для професійної активізації громадян України в Польщі та їхнього переходу на повну економічну самостійність. В інтеграційних центрах надають:

  1. Юридичну та психологічну допомогу.
  2. Послуги профорієнтації та консультації з питань працевлаштування українців у Республіці Польща.
  3. Курси польської мови.
  4. Допомогу у кризових ситуаціях.
  5. Денний нагляд за дітьми (продовження).

Таким чином, польські громади хочуть підтримати біженців з України, допомогти їм отримати більш оплачувану роботу, а також мінімізувати фінансове навантаження на виховання дітей.

Українські сім'ї з дітьми також можуть звертатися за допомогою у рамках програми «500+». Ця допомога надається лише сім'ям, які приїхали до Польщі після 24 лютого 2022 року.

Важливо пам'ятати, що якщо українці отримують допомогу за програмою «500+», вони зобов'язані інформувати ZUS про виїзд за межі Республіки Польща на тривалий термін. Недотримання цього правила може призвести до втрати права на тимчасовий міжнародний захист. Також ZUS може вимагати відшкодування збитків у судовому порядку (українці будуть зобов’язані повернути гроші, які вони отримали незаконно, тобто за межами Польщі).