жінка тренується на біговій доріжці

Найкращим варіантом кардіотренування для підтримання стрункої фігури та здоров’я серця є біг. Можна бігати на відкритому просторі, але не завжди виникає бажання займатись в дощову або холодну погоду. Відмінний вихід – придбати тренажер бігова доріжка. Він дозволяє тренуватись в спокійних домашніх умовах, незалежно від робочого графіку та погоди за вікном.

Правила вибору бігової доріжки

Недостатньо просто купити бігову доріжку, адже інтернет-магазин тренувального обладнання Proffitness пропонує величезний асортимент моделей за потужністю, брендом, максимальною вагою та іншими характеристиками. Потрібно розуміти, що забезпечує бігова доріжка, як вибрати оптимальний варіант тренажера:

  1. тип – механічна або електрична бігова доріжка, другий варіант має електродвигун та працює від електромережі, однак оснащений великим переліком тренувальних режимів;
  2. максимальна вага користувача – оптимально вибрати бігову доріжку, яка витримує вагу на 20 кг більше, ніж у її постійного користувача;
  3. потужність двигуна – чим вона більша, тим інтенсивнішим може бути безперервне навантаження (для домашніх кардіотренувань достатньо показника 2-3 к.с.)

Передові моделі бігових доріжок оснащені вбудованими модулями Wi-Fi та Bluetooth, щоб мати доступ до фітнес-програм в інтернеті та персоналізувати тренування. Тож при виникненні питання, що дає бігова доріжка, можна виокремити регулювання інтенсивності навантажень та індивідуальний підбір.

Рекомендації по використанню бігової доріжки

При виборі важливо не скільки калорій спалює бігова доріжка за одне тренування, а раціональність її використання. Людині важливо встановити оптимальний темп роботи – новачкам не варто одразу переходити на швидкісні програми, краще почати зі спокійного навантаження. Наявність системи амортизації під біговою доріжкою дозволяє поглинути силу удару ніг та уникнути травм.

Тренажер бігова доріжка для подовження терміну експлуатації потребує технічного обслуговування. Раз на 2-3 місяці необхідно проводити очищення двигуна від пилу, змащувати внутрішні механізми. Турботу про обладнання краще довірити кваліфікованому спеціалісту, а не займатись процедурою самостійно.

Обираючи, що краще орбітрек чи бігова доріжка, варто відзначити відмінності між двома різновидами тренувального обладнання. Орбітрек дозволить сконцентруватись на різних групах м’язів, а не лише займатись бігом. Також він компактніший, тому підходить для встановлення у невеликих приміщеннях.