Що вибрати: зварювальний напівавтомат або автомат?
Зварювальний процес
Зварювальні апарати, як автоматичні, так і напівавтоматичні часто використовують на різноманітних виробництвах, в побуті та на СТО. По суті сам процес зварювання у них однаковий. Якщо розглядати поетапно, то обидва агрегати:
-
утворюють дугу за допомогою електродів,
-
в робочій зоні розплавляється дріт,
-
на завершальному етапі з'єднуються необхідні елементи і формується шов.
Особливості і переваги зварювальних напівавтоматів
Напівавтоматичний зварювальний агрегат автоматизовано подає дріт, а оператор вже самостійно виконує свою роботу. В таких пристроях є можливість регулювати діаметр дроту, а це спрощує процес “склеювання” різних за розміром та товщиною деталей. Таке зварювання можливе як з використанням газу (MAG/MIG), так і без нього - за допомогою флюсового дроту. Останній варіант - нескладний. Газ утворюється при згоранні флюсового порошку, яким заповнена металева трубка приладу.
Переваги напівавтоматичних апаратів:
-
в процесі роботи використовуються стандартні витратні матеріали, що спрощує зварювання;
-
майстер контролює свою роботу і завжди може вчасно втрутитися;
-
швидкість подачі дроту - однакова;
-
не потребують заміни плавких електродів;
-
агрегати знаходять своє застосування як на виробництві, так і в побуті.
Особливості та переваги автоматичних зварювальних пристроїв
Зварювальні автомати стають в нагоді, коли є необхідність в частому повторенні однотипних операцій. Такий вид зварювання працює без втручання людини. Робота оператора полягає тільки в налаштуванні агрегату та вмиканні/вимиканні пристрою. Напівавтомат застосовують під час конвеєрних процесів, наприклад, збірка вузлів або випуск зварювальних деталей.
Переваги апарату:
-
повністю автоматизований процес з мінімальною участю людини;
-
підтримується постійна відстань між деталлю та електродом;
-
стабільність дуги;
-
є можливість застосовувати різноманітні налаштування (на точкове або контурне зварювання, нескінченне формування зварювального шва тощо);
-
максимальна безпека процесу для майстра - зварювання в закритому корпусі.
Спільні та відмінні характеристики автоматів та напівавтоматів
Схожість апаратів проявляється:
-
В самому процесі зварювання.
-
У використанні захисного газу або флюсового порошку.
Відмінність полягає у причетності оператора до виконання роботи. Так, у напівавтоматичних приладах майстер зварює елементи самостійно, автоматизовано подається лише дріт. В автоматичних пристроях втручання людини у зварювальний процес - мінімальне. Вона вмикає агрегат, задає налаштування, і вимикає його. Дуже популярна на ринку модель PATON ProMIG-250-15-4. Детальніше про зварбвальний аппарат за посуланням - https://elektromotor.com.ua/p1540562146-svarochnyj-poluavtomat-paton.html
Очевидно, якщо стоїть вибір зварювального пристрою для власних побутових потреб або невеликої майстерні, то купувати автомат немає сенсу. В такому випадку з усіма необхідними задачами легко впорається напівавтоматичний прилад. А ось, якщо ви власник виробництва з конвеєрними операціями, то варто детальніше розібратися в видах автоматичних зварювальних агрегатів та обрати один із них.