З'єднання труб із поліетилену високої щільності виконується двома різними способами. Труба з поліетилену великого діаметра з'єднується за допомогою стикового зварювання і для цього необхідні литі фітинги. Другий тип це терморезисторне з'єднання. Труби з матеріалів, відмінних від поліетилену, можуть бути з'єднані компресійними фітингами, фланцями або іншими відповідними перехідниками, що підходять для цієї мети. З'єднувальні деталі забезпечують зручність залежно від місця використання.

Терморезисторне зварювання труб з поліетилену

У процесі терморезисторного зварювання з'єднання виконується за допомогою нагрівальних резисторів усередині фітингу. Після того, як труби вставлені у електрозварювальні фітинги, коннектори зварювального апарату підключаються до фітингових резисторів і нагрівають їх згідно штрих-коду. Таким чином, труба з поліетилену буде з'єднана з фітингом внаслідок нагрівання та застигання. Даний тип з'єднання актуальний до діаметра 630 мм. На діаметрах вище доцільніше використовувати стикове зварювання поліетиленових труб.

Фітинги литі та стикове зварювання ПЕ труб

Метод стикового зварювання є найбільш поширеним методом зварювання, який використовується в даний час для з'єднання труб та фітингів з поліетилену високої густини. Метод з'єднання труб це процес, при якому два кінці труб нагріваються і зварюються за допомогою апарату для стикового зварювання, потім обидва кінці притискають один до одного під тиском при певній температурі і на певний час. Труби із ПЕ діаметром до 1200 мм можна зварювати методом стикового зварювання.

Порівняння двох типів з'єднання пластикових труб

Оскільки обидва зварювання мають виконуватися ліцензованими зварювальниками та відповідно до стандарту DVS 2207, немає жодної різниці в якості між методами зварювання встик та терморезисторного зварювання. Переконайтеся, що правильний метод використовується в потрібному місці, щоб отримати максимальну продуктивність та ефективність, у тому числі економічну, від виконаної роботи. Стикове зварювання поліетиленових труб (детальніше тут) більш оптимальне порівняно зі зварюванням терморезисторним, оскільки видно положення зварювання. Електромуфтове зварювання вигідніше, коли необхідно зварювати трубу на височині або там, де стиковий зварювальний апарат не підходить, або в глибокій/вузькій канавці. Бажано виконувати операцію зварювання за ступенем зручності. При електромуфтовому зварюванні фактори, що визначають якість шва, вищі, ніж при стиковому зварюванні (овальність труби, електрична напруга і безперервність, допуски вимірювань тощо). Тому стикове зварювання простіше, ніж електромуфтове. З точки зору вартості зварювання стикове зварювання вигідніше, ніж електромуфтове, оскільки для з'єднання двох прямих відрізків вам не потрібна ніяка деталь. Терморезисторне зварювання вигідніше з точки зору надійності після зварювання.