
Вибираючи модель спального мішка на сайті palatka.com.ua, в першу чергу необхідно визначитися з природними умовами місцевості, в яку ви збираєтеся вирушити, і з часом року. Звертайте увагу на такі фактори:
- очікувані нічні температури;
- місце ночівлі (намет, будиночок, автомобіль, просто неба);
- вологість регіону (у горах зазвичай висока);
- ймовірність ночівлі на снігу або льоду.
Які бувають види спальних мішків
Кемпінгові спальні мішки. Ці спальники, зручні для кемпінгу та ночівлі на природі в теплу пору року. Зазвичай представлені «ковдрами». Вони набагато просторіші за мішки-«кокони», утеплені і приємні на дотик, але займають багато місця. Більше підходять для машини.
Туристичні (трекінгові) спальні мішки. Такий спальник використовуєш на 100%. Насправді спальник рекомендується використовувати лише за призначенням – для сну та відпочинку. Протягом дня – сушити, не ходити в ньому під дощем. На сайті https://palatka.com.ua/turizm-ta-kemping/spalnyky/spalni-mishki/ представлені також спальні мішки, які призначені для ночівлі просто неба або в наметі навесні, влітку і восени. Тому їх ще називають трисезонними спальниками. Складаються з натуральних та синтетичних матеріалів. Моделі практичні, компактні та легкі, підходять для походів, де важлива вага та пакувальний об'єм.
Також є суперлегкі моделі спеціально для літа та утеплені зимові варіанти. Екстремальні спальні мішки-це моделі для альпіністів та любителів екстриму використовуються в експедиціях у суворі, холодні та вітряні місця. Завдяки своїм характеристикам спальники максимально щільно облягають тіло людини, мають вітро- та водонепроникні властивості, відмінно тримають тепло.
Правила вибору спальника
Базові параметри для вибору спальника:
- температурний режим;
- тип конструкції;
- утеплювач.
Спальник-кокон Мішок анатомічної форми, звужений у ногах і розширений у плечах. Як правило, забезпечений капюшоном, утепленою планкою для захисту блискавки, тепловим коміром навколо шиї.
Плюси:
- Забезпечує максимальне збереження тепла за рахунок щільного облягання тіла.
- Легше і компактніше спальника-ковдри, що особливо важливо у пішому поході.
- Займає менший обсяг у упакованому вигляді.
Мінуси:
- Обмежує рухливість тіла під час сну.
- Як ковдрою їм не накриєшся.
Спальник-ковдра складена вдвічі ковдра з блискавкою чи без. Використовується у складеному та розкладеному вигляді. Плюси:
- Дуже проста конструкція, при цьому в ньому можна спати як у коконі, а можна і ховатися як ковдрою.
- Не обмежує рухів уві сні.
Мінуси:
- Великий обсяг у складеному вигляді.
- Велика вага.
Два спальники можна поєднувати між собою (кокон з коконом, ковдра з ковдрою). Щоб вибрати таку пару правильно, звертайте увагу на маркування: один спальник повинен мати праву блискавку, а другий ліву.