Розрив сітківки - це набута патологія, що характеризується порушенням цілісності сітчастої оболонки ока. У разі несвоєчасного звернення до лікаря може статися відшарування сітківки і подальша втрата зору.

Причини розриву сітківки

Основними причинами розриву сітківки ока є зміни її природної структури та навколишніх тканин. Це відбувається через хронічну атрофію або відшарування задньої гіалоїдної мембрани. Провокатори проблеми такі:

  • Різкі нахили або стрибки;
  • Травми голови;
  • Механічні пошкодження очей;
  • Короткозорість у стадії прогресування;
  • Постійні стресові ситуації;
  • Надмірні фіз.навантаження;
  • Підвищений артеріальний тиск.

Симптоми:

Розрив сітківки проявляється спалахами світла, блискавками, іскрами в очах. При подальшому відшаруванні відбувається погіршення зору, поява мушок і завіси.
Якщо турбують проблеми із зором, рекомендується записатися на консультацію до офтальмолога і пройти комплексну діагностику зору.

Лікування

Лікувальні заходи проводяться відразу після встановлення точного діагнозу. Офтальмологічна клініка "Окулар" у Києві пропонує такі види операцій:

  • Лазерна коагуляція. Виконується без крововтрати, розрізів і болю. Спочатку пацієнту закапують очні краплі, які розширять зіницю, а потім анестетик. Під час проведення процедури відчуваються лише спалахи лазерного променя. Уся операція триває не більше 20 хвилин, не має сильних негативних ефектів, потребує невеликого реабілітаційного періоду у вигляді закапування спеціальних крапель.
  • Вітректомія або вітреоретинальна хірургія - операція, що проводиться на задньому відрізку ока. Виконується з використанням місцевої анестезії. Лікар робить прокол у склері, через який частково або повністю видаляється склоподібне тіло, мембрани, спайки між ним і сітківкою, після чого повертає цілісність оболонок і проводить припікання сітківки. Щоб сітківка розправилася, в порожнину ока хірург вводить спеціальний засіб. Операція триває від 1 до 3 годин. Її тривалість залежить від вираженості захворювання.

В інституті офтальмології https://ocular.com.ua/ru/treats/ можливе пломбування місця ураження, коли до склери підшивається спеціальна силіконова пломба, яка формує тиск, що призводить до прилипання сітківки до внутрішніх оболонок.
Також у клініці проводиться лікування косоокості, катаракти, глаукоми та інших захворювань очей. За необхідності робиться корекція зору, прописуються лінзи та окуляри. У центрі працюють лікарі вузьких спеціалізацій, які повернуть вашому зору чіткість і яскравість.

Профілактика і прогноз

Прогноз працездатності та життя при розриві сітківки залежить від площі ураження. Пацієнтам з такою патологією важливо регулярно відвідувати офтальмолога. Щоб уникнути подібних проблем, необхідно носити захисні окуляри під час роботи з небезпечними матеріалами, які можуть вразити очі.
За відсутності лікування є великий ризик розвитку сліпоти, яка призведе до інвалідності пацієнта.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я