Завдяки знанню німецької можна значно розширити життєві та кар’єрні можливості, тому охочих почати навчання багато, і кожен обирає свій шлях. Останніми роками особливої популярності набули онлайн платформи, де учні з різних куточків світу навчаються самостійно. Ресурси між собою суттєво відрізняються, що з одного боку добре, адже є великий вибір, а з іншого – потрібно аналізувати варіанти для пошуку оптимального з урахуванням індивідуальних потреб.

Огляд найкращих платформ для вивчення німецької 

Кількість сайтів та додатків, які допомагають в отриманні знань з іноземної мови, постійно збільшується, але не всі вони відповідають запитам користувачів та отримують позитивні відгуки. Якщо вас насправді цікавить німецька онлайн, тоді обирати варто серед платформ, які мають гарну репутацію та надають якісні знання. Лідерами є:

  1. Duolingo – портал, де в ігровій формі можуть вивчати німецьку дорослі й діти. Для мотивації учнів застосовуються рівні, бали та нагороди, за бажанням можна займатися на комп’ютері або через додаток у смартфоні. Сайт підходить тим, хто хоче отримувати задоволення від кожного заняття та навчатися в помірному темпі. Однак, аудіо- та відеоматеріали, як і офлайн режим, тут відсутні. 
  2. Babbel – багатофункціональна навчальна платформа з чудово структурованими уроками, інтерактивними вправами, записами справжніх розмов німецькою, реальними сценаріями для відпрацювання навичок та можливість навчатися при будь-якому стартовому рівні. Але треба бути готовими до оплати певних послуг, інколи користувачі також зауважують на наявність різких стрибків складності між рівнями.
  3. DeutschAkademie – ще один популярний ресурс, де пропонують платні курси та безоплатні навчальні матеріали й тести з граматики. 

Які платформи підходять для різних рівнів знань

Ідеального у всіх сенсів ресурсу для вивчення німецької не існує, тому задача учнів – знайти той, що відповідає його меті та рівню знань. Ось декілька порад, які допоможуть не помилитися:

  • дітям та початківцям варто починати з використання Duolingo, де створені оптимальні умови для того, щоб привчити себе до щоденного навчання та сформувати позитивне ставлення до цього процесу. Ігрові інструменти тут застосовуються постійно, що дозволяє не відчувати нудьгу та із задоволенням починати нові теми. Платформа не дозволяє отримати весь комплекс потрібних знань та умінь, але формує базу, яку потім можна покращувати;
  • тим, хто має певну основу та пройшов рівні А1 та А2 або ж має намір вдосконалюватися в певному напрямі (розмовна чи бізнес-німецька), зручніше та ефективніше буде навчатися через Babbel. На цій платформі можна не лише проходити онлайн уроки, але й спілкуватися наживо з носіями мови, отримати персональний план вивчення мови та багато інших бонусів. Тут підхід до вивчення мови більш системний та орієнтований на практику;
  • для відпрацювання граматичних навичок додатковим інструментом може стати DeutschAkademie – тут можна пройти швидкий тест з 10, 20 чи 30 питань для визначення рівня, а потім вивчати та тренувати різні теми (майбутні та минулі часи, артиклі, відмінювання дієслів, складні речення тощо). 

Переваги використання онлайн платформ для самостійного навчання

Насамперед навчання без викладачів обирають ті, хто прагне оптимізувати витрати, адже багато опцій доступні безоплатно. Але це не єдиний плюс. Також можна розраховувати на:

  • відсутність чіткого графіка – можна займатися коли завгодно;
  • доступ до навчальних матеріалів з різних девайсів;
  • можливість відпрацювання тем не лише онлайн, але й офлайн (така опція є в Babbel);
  • комфортний темп навчання – за потреби можна повертатися до «проблемних» тем скільки завгодно;
  • безпроблемне поєднання уроків з роботою, хобі та домашніми справами;
  • відсутність складнощів, пов’язаних із налагодженням взаємодії з викладачем;
  • безліч інтерактивних інструментів та технологій;
  • наявність опції спілкування з нейтів-спікерами.

Якщо маєте бажання легко, цікаво та без зайвих коштів вивчати німецьку мову, тоді обов’язково варто звернути увагу на навчальні сайти в Інтернеті. Вони варіюються за інтерфейсом, функціоналом, зручністю користування, наявністю додатків для Android та iOS, вартістю послуг та якістю навчання. Щоб вибрати кращий варіант, зважайте на поточний рівень знань, цілі та терміновість вивчення мови, а також відгуки студентів.