Наразі ринок смартфонів пропонує моделі, які наближаються до флагманів, а коштують значно менше. Вони показують ледь не максимальну продуктивність, мають сучасні дисплеї з високою частотою оновлення та рекордною піковою яскравістю, якісні камери з можливістю зйомки у 4K 60 к/с (плюс оптична стабілізація), якісні матеріали корпусу (скло та метал), а також захист від води та пилу (аж до ступеня IP67).
Чимало моделей підтримують 5G, тримають заряд більше одного дня при активному використанні, а заряджаються від 0% до 100% за якихось 40 хвилин. Давайте детальніше розглянемо, що можна отримати за таку ціну.
Флагманські можливості та компроміси смартфонів до 15 000 грн
Перш за все рекомендуємо ознайомитись із повним рейтингом ТОП смартфонів до 15000 грн, де відібрано 10 найкращих моделей за співвідношенням ціни та можливостей з понад 190 наявних на ринку.
Краще за все буде розписати можливості недорогих смартфонів на прикладах конкретних моделей.
- Ось, приміром, POCO F6 демонструє надзвичайну продуктивність завдяки передовому процесору Snapdragon 8s Gen 3, який за потужністю майже не поступається чипам, що використовуються у флагманах. Це дозволяє комфортно грати в найвимогливіші ігри та швидко працювати з ресурсоємними додатками. До того ж такий телефон через багато років показуватиме високий рівень швидкодії, на відміну від конкурентів із застарілим залізом.
- Realme GT Neo6 SE пропонує дисплей 120 Гц з рекордною яскравістю 6000 кд/м² та технологією 8T LTPO, що забезпечує плавну графіку та відмінну видимість навіть у яскравих умовах освітлення. За співвідношенням площі екрана до корпусу (94,2%) цей телефон може конкурувати з флагманами, такими як Samsung Galaxy S24 Ultra.
- Poco X6 Pro надає півтерабайта пам'яті за малу ціну, тоді як у флагманах аналогічний обсяг коштує значно, значно більше. З результатом у 1 400 000 балів в Antutu, цей смартфон пропонує продуктивність на рівні топових моделей.
- Зі свого боку, Samsung Galaxy A55 вирізняється флагманськими характеристиками в плані конструкції та захисту: скло Gorilla Glass Victus+, алюмінієва рама, рейтинг водозахисту IP67… І на додачу якісна камера.
- Навіть трохи застарілий Xiaomi 12 залишається привабливим завдяки підтримці бездротової зарядки, яка взагалі не зустрічається в цьому ціновому сегменті. Також читайте ТОП-10 бюджетних телефонів Самсунг.
- Хочеться додати сюди Nothing Phone 2a, який пропонує унікальні фірмові гліфи, взяті від преміальних моделей Nothing, впізнаваний інтерфейс та відмінний час автономної роботи (найкращим серед усіх моделей у згаданому вище ТОПі).
Компроміси смартфонів до 15 000 грн
Хоча смартфони до 15 000 грн пропонують чимало переваг, вони все ж мають деякі недоліки, які відрізняють їх від флагманів. Наприклад, в умовах слабкого освітлення камери не забезпечують зйомку найвищого ґатунку. Флагмани iPhone 15 або Samsung Galaxy S24 мають значно потужніші сенсори та алгоритми обробки зображення.
Підтримка eSIM у бюджетних моделях майже відсутня, флагмани активно впроваджують цю опцію.
Багато моделей мають віртуальні датчики наближення, які часто працюють некоректно під час розмов, у той час як флагмани використовують фізичні сенсори для точнішої роботи. Відсутність 3.5 мм аудіопорту стає типовою для бюджетних моделей, що було запозичено від флагманів, хоча багато користувачів все ще віддають перевагу провідним навушникам.
Слабка стабілізація відео — ще один компроміс. Флагмани можуть знімати плавне відео навіть у русі завдяки оптичній стабілізації, а бюджетні смартфони часто покладаються лише на цифрову стабілізацію, що призводить до менш якісного результату (щоправда, є чимало виключень). Захист від води і пилу стандарту IP67 зустрічається рідко серед бюджетних моделей, зазвичай лише IP53 або IP64.
Геймери також стикаються з обмеженнями: стабільні 60-90 FPS у вимогливих іграх підтримують лише одиниці в цьому сегменті.
Висновок
Таким чином, наразі за 15 000 гривень можна отримати телефон з деякими флагманськими характеристиками і деякими неминучими компроміси. Тішить те, що у цьому сегменті стає дедалі більше потужних моделей, здатних задовольнити переважну більшість користувачів, навіть вимогливих до продуктивності, якості денної зйомки і матеріалів, автономності й швидкості зарядки, а також захищеності корпусу.
Матеріал для публікації надав адміністратор ресурсу TechRate.com.ua Руслан Озарко.