Підтримувати баланс між розвитком успішного бізнесу та збереженням довкілля непросто. Впоратися з таким викликом допомагають чітке планування діяльності, сучасні екотехнології та високотехнологічне обладнання. Чудове тому підтвердження – робота ККПК, який виробляє продукцію з використанням заходів для мінімізації шкоди навколишньому середовищу. Тому на підприємстві постійно проводиться модернізація виробничих ліній, відбувається пошук шляхів зменшення відходів та створення нової екопродукції.
Київський КПК: українське виробництво паперу та картону з іноземними інвестиціями
Назвати ККПК простим заводом паперу неможливо. Це кілька підприємств з великими потужностями, на яких організований повний цикл виробництва картонно-паперової продукції. Розпочалася діяльність одного з лідерів целюлозно-паперової галузі Європи в 1970-х роках. Нинішній власник Київського картонно-паперового комбінату – австрійська компанія Pulp Mill Holding проводить активну модернізацію виробничих потужностей. Інвестиційні програми на загальну суму понад 350 млн євро дозволили оновити обладнання, запустити додаткові виробничі лінії, зайнятися виробництвом нової продукції.
Виробничі потужності та підприємства комбінату, які займаються постачанням сировини, розташовані в Україні. Під час війни підприємство з австрійським власником продовжує стабільно працювати. За 7 місяців 2024 року виробництво картону перевищило 90 тисяч тонн, а паперу-основи – 27 тисяч тонн. ККПК – гідний об'єкт для інвестицій часу та фінансів. В умовах нестабільності вдалося оперативно налагодити технологічні процеси, переорієнтувати роботу маркетингового відділу, продовжувати впровадження концепції екологічності на всіх етапах виробництва.
Що виробляє Київський картонно-паперовий комбінат
Товари, які відправляються замовникам, завжди найвищої якості та відповідають санітарно-гігієнічним вимогам. Сьогодні ККПК з новими власниками працює у чотирьох напрямках. Комбінат випускає на ринок:
- гофропакування;
- вироби з паперу;
- різні види картону;
- литу тару для зберігання та транспортування яєць.
Наявність відповідних сертифікатів підтверджує, що продукція виробника є клієнто- та екоорієнтованою. Вона безпечна, зручна, допомагає у побуті чи в бізнесі відповідно до призначення. Вироби не шкодять природі, бо саморозкладаються й можуть використовуватися повторно. Комбінат на ринку представлений брендами «Диво», «Диво Premio», «Обухів 65», «Обухів Еко Комфорт».
Безпечна для навколишнього середовища продукція
Власник Pulp Mill Holding, доктор Heinz Zinner, зауважує, що целюлозно-паперова індустрія активно переорієнтовується на екологічні й безпечні упаковки. Як трендсеттер екопродукції в Україні, ККПК постійно знаходиться у пошуку нових «зелених» рішень для виробництва товарів. Картонно-паперовий комбінат створив зручний E-commerce box для сегментів B2B та B2C. Пакування не потребує використання скотч-стрічки. Дно розкладається автоматично і фіксується застібкою. Завдяки цьому винаходу спеціальне пакування, яке не потрапить на перероблення, на сміттєзвалищі швидко повністю розкладається під впливом опадів.
Дієві заходи Київського КПК для зменшення навантаження на довкілля
Власник австрійського холдингу Pulp Mill Holding Хайнц Ціннер (Dr. Heinz Zinner) – прихильник соціально відповідального бізнесу, тому збереження екології – один із базових принципів діяльності Київського КПК. Серед важливих заходів:
- Налагодження процесів використання вторинної сировини, а використаний матеріал проходить багатоступеневу обробку, включаючи фільтрацію та дезінфекцію. Це дозволяє отримати якісну та безпечну картонно-паперову продукцію.
- Мінімізація відходів. Акціонери з Австрії затвердили повноцінну екостратегію. Її реалізація передбачає перероблення всіх відходів замість вивезення сміттєзвалища.
- Оновлення очисного устаткування, тому пил та інші шкідливі речовини майже не надходять у повітря.
- Ретельний контроль лабораторій за виробництвом із впровадженням сучасних нормативів праці та методів їх дотримання.
Завдяки lean-підходу, який застосовує австрійський власник, забезпечується ощадливе використання ресурсів. Керівництво комбінату не збирається зупинятися і планує подальше впровадження інновацій.