Якісні наповнювачі для котячого туалету допомагають маскувати неприємні запахи, підтримувати чистоту та належний рівень гігієни у квартирі з домашнім улюбленцем. Головне завдання — вибрати продукцію, яка буде оптимальною за всіма параметрами. Поговоримо про те, який наповнювач для котів найкращий, та яким варіантам варто надавати перевагу. 

Види наповнювачів для котячого туалету

Раніше для котячого лотка використовували газети, папір, тирсу та різноманітні інші підручні засоби. Таке рішення — найдешевше, але у нього — безліч мінусів. Такі матеріали не маскують неприємний запах, а також не вбирають вологу ефективно.

 

У сучасних зоомагазинах є безліч альтернатива. Це — наповнювачі наступних видів:

 

  • Деревний — виготовлений зі спресованих гранул тирси. Це безпечний, екологічний варіант, який не шкодить здоров'ю вашого улюбленця. Деревний наповнювач достатньо добре вбирає вологу, маскує неприємні запахи. Гранули можуть бути різного розміру. Проте не обійшлося без недоліків: деревний наповнювач чіпляється до шерсті тварин та розноситься по будинку. Для довгошерстих улюбленців такий варіант краще не обирати.
  • Силікагелевий — добре вбирає рідину та неприємні запахи. Економічно витрачається, тому однієї упаковки вистачить надовго, й ви зможете зекономити кошти.
  • Мінеральний — має пористу структуру, тому чудово поглинає зайву рідину. Не прилипає до лап та шерсті, тож не нашкодить чистоті у вашому будинку. Недолік — швидкий розхід. 
  • Кварцевий — схожий за властивостями на силікагелевий наповнювач. “Замикає” вологу та неприємні запахи всередині, що є його основною перевагою. Не прилипає до лап, шерсті. 
  • Соєвий — безпечний для кошенят, нейтралізує неприємні аромати та вологу. Додаткова перевага — такий наповнювач можна змивати в унітаз, що суттєво спрощує прибирання. 

 

Краще надавати перевагу наповнювачам без ароматизаторів чи додаткових домішок, особливо якщо ви обираєте наповнювач для маленьких кошенят, які більш чутливі та схильні до алергічних реакцій. 

 

Під час вибору наповнювача варто враховувати не лише характеристики конкретного варіанту та ваш бюджет, а й особливості вашого улюбленця. Котам, які схильні до алергії, підійде лише соєвий або деревний наповнювач. Улюбленцям з довгою шерстю — кварцевий або силікагелевий.

 

Також майже на увазі, що кішці може просто не сподобатися той чи інший наповнювач. Тому тут варто експериментувати, пробувати різні варіанти та спостерігати за реакцією.