Вибір портативного комп’ютера — завдання цікаве, але доволі складне для новачка. Щоб не заплутатися в розмаїтті пропозицій, потрібно хоча б трохи «плавати» у важливих технічних характеристиках. Поповнити запас знань про «залізо» та технологічні фішки допоможуть статті про ноутбуки з voyager.if.ua. На сайті опубліковані оглядові матеріали, рейтинги моделей і виробників, свіжі новини світу комп’ютерної техніки.

Переваги статей:

  1. Інформативність. З кожної публікації можна почерпнути щось нове та корисне. Простий та зрозумілий авторський стиль — приємний бонус для зацікавлених читачів.
  2. Оптимальний об’єм. Відсутні нудні довгочити, які важко дочитати хоча б до половини. 
  3. Обґрунтованість рейтингів. Добірки найкращих ноутбуків сформовані на основі загальних тенденцій ринку та обсягах продажів у популярних магазинах. Мінімум «суб’єктивщини».
  4. Актуальність даних. Новини публікуються без суттєвих затримок, та допомагають слідкувати за тенденціями. 

Як вибирати ноутбуки: базові правила, які повинен знати кожен 

Інформаційне наповнення матеріалів про вибір ноутбуків залежить від тематики. Поради для користувачів з різними запитами відрізняються. Наприклад, дешеві лептопи радять обирати за одним алгоритмом, а потужні «машини» для геймінгу та роботи — зовсім за іншим. Однак є й загальні базові правила, які стосуються всіх категорій пристроїв.

Особливості конструкції та вага

Розміри доцільно підбирати під спосіб експлуатації. Наприклад, на роль стаціонарного рішення, яке завжди стоїть на зручному столі, підійде універсальний 17-дюймовий ноутбук з міцним металевим корпусом. Для роботи на ходу (особливо — в довготривалих подорожах) краще обрати компактний та тоненький 13 чи 14-дюймовий ультрабук або навіть трансформер, який легко перетворюється на планшет. Для комбінованого використання, як «осілого», так і в русі, знадобиться середній девайс з дисплеєм до 16 дюймів та вагою до 2,5 кг. 

Роздільність

Оскільки ноутбук — це здебільшого універсальний інструмент для роботи, творчості та розваг, вимоги до його екрана зростають паралельно з розвитком софту та мультимедійного контенту. HD більшість користувачів сприймає як «архаїзм», а найкращими за співвідношенням ціни та якості вважаються лептопи з Full HD та WQHD дисплеями. 

Пам’ять

Тільки для базових завдань, як інтернет-серфінг та робота з текстовими документами, не потрібно багато пам’яті. В інших випадках гігабайти зайвими не бувають. 

  • Мінімальний комфортний об’єм сховища для комп’ютера лише з SSD — 256-512 Гб. 
  • Для моделі з жорстким диском або комбінованим накопичувачем (HDD + SSD) — хоча б Терабайт. 

Охолодження

Пасивне охолодження допустиме для тих пристроїв, які використовуються у приміщеннях зі стабільними температурними умовами. Їх не бажано брати на коліна, ставити на ліжко та інші м’які або ворсисті поверхні. Знизу знаходяться вентиляційні отвори, закривання яких неминуче призведе до перегрівання внутрішніх компонентів. 

Система активного типу з вентиляторами — найкращий та найбезпечніший варіант. Вона працює стабільно та захищає «залізо» від високих температур навіть в нестандартних умовах. 

Серед значущих критеріїв також місткість батареї. Якщо вона занизька, ноутбук ледь тримається на одному заряді 2 години. Пристрої з середньо потужними акумуляторами (понад 50 Втг) працюють до 5 годин, а з найбільшими — впродовж середньостатистичного робочого дня.