Холтерівське моніторування – це реєстрація серцевих імпульсів на протязі однієї або двох діб у моменти щоденного навантаження пацієнта. Для цього використовується спеціальний пристрій – холтер. Щоб він почав працювати, на тілі пацієнта необхідно зафіксувати датчики. Як працює прибор та коли його треба використовувати можна дізнатись з матеріалу нижче.
Коли необхідно застосовувати холтер?
Для застосування холтеру є особливі показання. До них відносять:
- запаморочення або непритомність;
- постійну слабкість;
- відчуття болі чи печії в області серця;
- відчуття нестачі повітря;
- задишка;
- порушення серцевого ритму.
Також холтер (https://med.hlr.ua/xolteryi-ekg/) може стати в нагоді тим людям, які перенесли інфаркт міокарда або в них нещодавно була операція на серці. Також апарат потрібен, якщо виявлені наступні захворювання:
- ішемічна хвороба;
- порушення серцевого ритму;
- німа ішемія міокарда;
- вади серця.
Які переваги є у холтера перед звичайною ЕКГ?
Проведення добового моніторування може бути більш ефективним для ранньої діагностики ряду захворювань. Це відбувається саме через переваги методу:
- Можливість фіксувати порушення в реальному часі. Це означає, що апарат працюватимете під час навантажень, сну, емоційного стресу. Така фіксація підвищує точність діагностики.
- Постійність запису. Це дозволяє побачити всю активність серця на протязі однієї доби та знайти можливі проблеми, які неможливо побачити на звичайному ЕКГ.
- Конкретний вплив на серце. Такий підхід дозволяє зрозуміти, що саме дає збій у роботі серця – навантаження у спортзалі чи постійний стрес на роботі.
Додатково пацієнт повинен робити записи про своє самопочуття. Будь-які неприємні відчуття необхідно фіксувати, щоб лікар зміг зробити свої висновки. У цілому, у такому щоденнику необхідно зазначити:
- години прийому ліків (якщо є);
- неприємні фізичні відчуття будь-якого характеру та локалізації;
- точний час настання та закінчення неприємних відчуттів;
- у якому саме місці фіксувались відчуття;
- які саме види фізичного навантаження були на протязі доби та у який час.
Все це дає можливість зіставити неприємні відчуття та зафіксовані результати роботи серця. Далі лікар зможе зробити висновки, яка саме діяльність викликає проблеми з роботою серця, а також оцінити ефективність лікарських засобів.
Як підготуватись до обстеження?
Слід зазначити, що пацієнтові не потрібне особлива підготовка до моніторингу. Достатньо добре відпочити перед початком процедури. Для чоловіків, які мають щільний волосяний покров, необхідно поголитися в місцях прикріплення електродів.
Звичайно, для правильної реєстрації дуже важливо використовувати сучасні прилади. Наприклад, деякі з них дозволяють робити комбінований моніторинг, за допомогою якого одночасно можна вимірювати інші фізіологічні параметри. Це дає змогу оцінити роботу серця точніше.
Саме тому слід обирати таку компанію постачальника, яка працює з відомими та перевіреними брендами в медицині. Наприклад, можна обрати HLR.