У Слобожанській громаді Чугуївського району ввели особливий режим через сарану. Про це повідомив керівник Слобожанської селищної ради Дмитро Діхтяр,
За даними чиновника, сарана з'явилася на території одного зі складів Зміївської ТЕС тиждень тому.
"Сарана розмножується дуже швидко, літає, а поруч і будинки, і дачні ділянки, і фермерські господарства", - сказав Діхтяр.
Він висловив побоювання, що сарана може поширитися на більшій території.
Сарана - це кілька видів комах сімейства саранових. Ці комахи здатні утворювати великі зграї чисельністю до сотень мільйонів особин і мігрувати на значні відстані. Довжина тіла сарани коливається від 1 см у лугової сарани до 10 см у пустельної сарани. Сарана живе від 8 місяців до 2 років. Ця комаха здатна завдати великої шкоди рослинам.
Труїти сарану потрібно препаратами, які зареєстровані в Україні, але, за словами Дмитра Діхтяра, їх важко дістати, і вони дуже дорогі - близько 1500 гривень за літр, а необхідно понад 20 літрів. Сама ж обробка коштує 40 тис. грн. Препарати треба розпилювати за допомогою дронів.
Труїти сарану в Слобожанському почнуть сьогодні, 28 червня, о 16:00. Роботи триватимуть до 29 червня.
Про появу сарани у Слобожанській громаді повідомляли і в Держпродспоживслужбі. Там розповіли, що на заселеній сараною площі середня чисельність комах становила 30-40 штук на кв. метр, максимальна - понад 80 штук на кв. метр.
Також фахівці попередили, що під час і після застосування препаратів проти сарани заборонено випасати худобу та птицю.