26 серпня у Харкові стався конфлікт між військовослужбовцями ТЦК та цивільним. Очевидці зняли інцидент на відео та оприлюднили його в соцмережах.
На записі видно, як чотири військових у формі силою посадили в автівку чоловіка, який кричав і благав викликати поліцію. У Мережі припустили, що це був двірник, оскільки чоловік був одягнений у жилет.
У Харківському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки заявили, що опубліковане відео маніпуятивне та перекручує реальну картину подій.
Військові стверджують, що інцидент стався, коли група у складі поліцейського та військовослужбовців Салтівського РТЦК виявила громадянина, який при першій спробі спілкування намагався втекти. При другій зустрічі чоловік відмовився виконати законні вимоги представників ТЦК та надати документи для перевірки, натомість знову спробував втекти. Також, за їхніми словами, чоловік хотів видати себе за працівника житлово-комунальної сфери - можливо, щоб уникнути отримання повістки.
У результаті громадянина було доставлено до Салтівського ТЦК для уточнення персональних даних. Там встановили, що він є військовослужбовцем запасу, і йому було надано направлення на проходження військово-лікарської комісії.
Командування ТЦК принесло вибачення за некоректну і емоційну поведінку військовослужбовців групи оповіщення. Для вирішення будь-яких непорозумінь або потенційно конфліктних ситуацій громадянам рекомендують звертатися на гарячі лінії:
- Харківського ОТЦК та СП (057 72 46 23);
- Командування Сухопутних військ ЗС України (0 800 301 937).
У територіальному центрі нагадали, що будь-які спроби перешкоджання оповіщенню, образи, опір чи напад на військовослужбовців, які виконують свої обов'язки, матимуть юридичні наслідки, включаючи адміністративну або кримінальну відповідальність.
18 травня набув чинності новий закон про мобілізацію, який передбачає, що всі чоловіки віком від 18 до 60 років протягом 60 днів мали оновити свої дані як військовозобов'язані. Загалом усі чоловіки зобов'язані завжди мати при собі військово-обліковий документ та пред'являти його на вимогу уповноважених осіб. Оповіщення може відбуватися як за місцем проживання чи роботи, так і у громадських місцях.