Шарівський палац у Богодухівському районі Харківської області залишився без охорони, і тепер його розоряють мародери,
Цю інформацію виданню підтвердили місцеві краєзнавці, а також і в.о. директора обласного комунального підприємства Вікторія Мовчан.
"Дійсно, з 24 лютого 2022 року комплекс не охороняється. Ми зафіксували, що є пошкодження - зірвано решітку з вікна. Однак проникнення в сам палац не було. Усі замки на приміщеннях цілі", - розповіла Мовчан.
Місцева краєзнавиця, екскурсовод музею на громадських засадах Наталя Твердохліб розповіла, що мародери вибили вікно дубової зали, в одному з приміщень знято лінолеум, а на території парку незаконно вирубують столітні дуби.
Охороною об'єкта займається комунальне підприємство Харківської облради "Знахідка". Там заявили, що всередині приміщень сторонніх не було, але вирубку дерев не підтвердили.
Керівник підприємства запевнила, що найближчим часом буде вирішено питання з охороною. Понад рік охорони не було через фінансові труднощі. Туристів у садибі фактично немає через війну, доходу за вхід екскурсійних груп КП не отримує.
Палацово-парковий комплекс "Шарівка" - пам'ятка національного значення. Центральна будівля - палац у неоготичному стилі кінця XIX століття. Комплекс розташований у смт Шарівка на березі річки Мерчик.
Сама садиба з'явилася в першій половині XIX століття. Змінювала господарів. У 1881 році її придбав цукрозаводчик Леопольд Кеніг. Він зайнявся перебудовою. Остаточного вигляду садиба набула до 1912 року.
1917 року маєток націоналізували, а 1925 року в комплексі було створено один з обласних санаторіїв для хворих на туберкульоз. За весь час використання як санаторію палацово-парковий комплекс жодного разу не реставрувався і повільно занепадав.
На початку 2009 року хворих перевели з Шарівки до диспансеру в Занки Зміївського району. Була запланована реставрація, але її так і не провели.