У сучасному світі речі часто стають маркерами соціального статусу чи достатку. Дорогі бренди, нові гаджети чи модний одяг роз’єднують тих, хто може собі їх дозволити, і тих, хто не може. Водночас цей культ споживання спричинив вироблення такої кількості речей, що їх уже вистачить на кілька поколінь уперед. Це створює реальну загрозу екологічн…
Росіяни вербують дітей для здійснення диверсій у Харківській області. Про це повідомили «Факти ICTV» із посиланням на прокуратуру.
Харківським правоохоронцям відомі 24 дитини, які виконували завдання російських спецслужб:
передавали місця дислокації ЗСУ;
підпалювали автомобілі військових;
влаштовували диверсії та терак…
Україна сьогодні переживає один із найскладніших періодів своєї історії: війна руйнує міста, мільйони людей стали переселенцями, а суспільство живе в постійній напрузі. Емоції - страх, гнів, відчай, надія - домінують і в повсякденному житті, і в медіапросторі. ЗМІ часто підігрівають ці почуття, будуючи свої матеріали на емоційній хвилі, що може пра…
Харків'яни, які прийняли переселенців, можуть отримати гроші: покрокова інструкція
Харків'яни, які прийняли переселенців, можуть отримати гроші. компенсації видатків на комунальні послуги. Як повідомили у прес-службі мерії, це компенсація витрат на комунальні послуги.
Що потрібно зробити власникам житла:
не пізніше наступного дня з дня розміщення ВПО звернутися до ЦНАП за місцем розташування житла або написати на електронну адресу: Tpodjkg@gmail.com (із повідомленням про розміщення внутрішньо переміщених осіб). У разі припинення розміщенням (перебування) або зміни переліку внутрішньо переміщених осіб, власник житла цього ж дня зобов’язаний також надати повідомлення до ЦНАП або на електронну адресу: Tpodjkg@gmail.com;
щомісячно, не пізніше п'яти днів з дня закінчення звітного місяця, звернутися до управління соціального захисту населення за місцем розміщення житла або на електронну адресу: departamentsp2018@gmail.com (із заявою на отримання компенсації). Також в управління соцзахисту необхідно надати реквізити банківського рахунку на ім'я власника житла (заявника) (за стандартом IBAN).
Перелік необхідних документів для оформлення компенсації:
паспорт громадянина України власника житла (оригінал);
довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків власника житла (оригінал);
документи, що підтверджують право власності на житлове приміщення (оригінал);
інформація про ВПО: П.І.Б., дані паспорта або свідоцтва про народження дитини, реєстраційного номера облікової картки платника податків, адреси реєстрації, дати та номера довідки ВПО, контактний телефон.
У ЦНАП зазначили, що у разі подання повідомлення представником власника, наймачем (орендарем) житла, спадкоємцем, який прийняв спадщину, додатково подаються:
документ, що засвідчує особу;
документ, що підтверджує повноваження особи як представника власника, наймача (орендаря) житла, спадкоємця, крім випадків, коли заява подається законними представниками малолітньої дитини - батьками (усиновлювачами).
Прийом до ЦНАП здійснюється за попередньою реєстрацією в електронній черзі через:
Грошова компенсація за надання житла переселенцям збільшена з 1 жовтня і наразі становить не 450 гривень, а 900 за кожну особу.
Також стимулюють бізнес приймати на роботу людей, які виїхали зі своїх будинків через війну. Роботодавцям уряд обіцяє компенсацію за кожного працевлаштованого переселенця - це буде частина заробітної плати. Розмір виплати - 6,5 тис. гривень за одного прийнятого на роботу співробітника.
Виплати для ВПО залишаються незмінними, це 2 тис. гривень щомісяця на дорослого та по 3 тис. гривень - на дитину.