З 2027 року учні 10-го, 11-го і 12-го класів зможуть відмовитися від вивчення частини шкільних предметів, оскільки в Україні впроваджується профільна освіта. Які зміни у зв'язку з цим очікують на шкоду, роз'яснили в Міністерстві освіти і науки України.
З переліку обов'язкових предметів планується прибрати такі:
зарубіжна літера…
За традицією з нового календарного року починають діяти нові закони. Від початку 2025 року вчителі мають отримувати щомісячні надбавки до зарплат, підприємцям доведеться платити більше податків, на водіїв чекають нові правила оформлення "автоцивілки", зміниться порядок встановлення інвалідності.
Вчителі отримуватимуть більше
У новом…
Які події, питання і теми виявилися найцікавішими для жителів Харкова в році, що минає? Від руйнувань інфраструктури та перейменування станцій метро до змін у соцвиплатах і житті переселенців - ми зібрали топ-20 новин, які найбільше привернули увагу читачів Status Quo. Цей список - зріз того, чим жив Харків у 2024-му, що минає.
Отже, топ-20 нови…
Харків'яни, які прийняли переселенців, можуть отримати гроші: покрокова інструкція
Харків'яни, які прийняли переселенців, можуть отримати гроші. компенсації видатків на комунальні послуги. Як повідомили у прес-службі мерії, це компенсація витрат на комунальні послуги.
Що потрібно зробити власникам житла:
не пізніше наступного дня з дня розміщення ВПО звернутися до ЦНАП за місцем розташування житла або написати на електронну адресу: Tpodjkg@gmail.com (із повідомленням про розміщення внутрішньо переміщених осіб). У разі припинення розміщенням (перебування) або зміни переліку внутрішньо переміщених осіб, власник житла цього ж дня зобов’язаний також надати повідомлення до ЦНАП або на електронну адресу: Tpodjkg@gmail.com;
щомісячно, не пізніше п'яти днів з дня закінчення звітного місяця, звернутися до управління соціального захисту населення за місцем розміщення житла або на електронну адресу: departamentsp2018@gmail.com (із заявою на отримання компенсації). Також в управління соцзахисту необхідно надати реквізити банківського рахунку на ім'я власника житла (заявника) (за стандартом IBAN).
Перелік необхідних документів для оформлення компенсації:
паспорт громадянина України власника житла (оригінал);
довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків власника житла (оригінал);
документи, що підтверджують право власності на житлове приміщення (оригінал);
інформація про ВПО: П.І.Б., дані паспорта або свідоцтва про народження дитини, реєстраційного номера облікової картки платника податків, адреси реєстрації, дати та номера довідки ВПО, контактний телефон.
У ЦНАП зазначили, що у разі подання повідомлення представником власника, наймачем (орендарем) житла, спадкоємцем, який прийняв спадщину, додатково подаються:
документ, що засвідчує особу;
документ, що підтверджує повноваження особи як представника власника, наймача (орендаря) житла, спадкоємця, крім випадків, коли заява подається законними представниками малолітньої дитини - батьками (усиновлювачами).
Прийом до ЦНАП здійснюється за попередньою реєстрацією в електронній черзі через:
Грошова компенсація за надання житла переселенцям збільшена з 1 жовтня і наразі становить не 450 гривень, а 900 за кожну особу.
Також стимулюють бізнес приймати на роботу людей, які виїхали зі своїх будинків через війну. Роботодавцям уряд обіцяє компенсацію за кожного працевлаштованого переселенця - це буде частина заробітної плати. Розмір виплати - 6,5 тис. гривень за одного прийнятого на роботу співробітника.
Виплати для ВПО залишаються незмінними, це 2 тис. гривень щомісяця на дорослого та по 3 тис. гривень - на дитину.