Сьогодні, 31 жовтня, відзначається одне з найзнаменитіших неофіційних свят - Геловін. Ми вирішили дати кілька порад тим, хто відзначає.
Для початку - трохи історії. Отже, свято бере свій початок із традицій кельтів Ірландії та Шотландії. Кельти самі так себе не називали, та й узагалі їм було не до самоназв - вони були хлопцями войовничими настіл…
28 жовтня близько 21:00 російські війська завдали чергового удару по центру Харкова і влучили в Держпром, який вважається одним із символів міста.
Держпром - перший український хмарочос і один із найяскравіших зразків конструктивізму, що набув поширення в 1920-30-х роках. У 2023 році організація ЮНЕСКО внесла Держпром до Міжнародного списку…
Лопань можна назвати "сестрою" річки Харків. Саме в місці злиття цих двох річок у середині XVII століття було збудовано Харківську фортецю, яка згодом розрослася у друге за величиною місто України.
Перша згадка
Уперше річка Лопань, як і річка Харків, згадується 1556 року в рукописному документі під назвою "Велике креслення"…
Харків'яни, які прийняли переселенців, можуть отримати гроші: покрокова інструкція
Харків'яни, які прийняли переселенців, можуть отримати гроші. компенсації видатків на комунальні послуги. Як повідомили у прес-службі мерії, це компенсація витрат на комунальні послуги.
Що потрібно зробити власникам житла:
не пізніше наступного дня з дня розміщення ВПО звернутися до ЦНАП за місцем розташування житла або написати на електронну адресу: Tpodjkg@gmail.com (із повідомленням про розміщення внутрішньо переміщених осіб). У разі припинення розміщенням (перебування) або зміни переліку внутрішньо переміщених осіб, власник житла цього ж дня зобов’язаний також надати повідомлення до ЦНАП або на електронну адресу: Tpodjkg@gmail.com;
щомісячно, не пізніше п'яти днів з дня закінчення звітного місяця, звернутися до управління соціального захисту населення за місцем розміщення житла або на електронну адресу: departamentsp2018@gmail.com (із заявою на отримання компенсації). Також в управління соцзахисту необхідно надати реквізити банківського рахунку на ім'я власника житла (заявника) (за стандартом IBAN).
Перелік необхідних документів для оформлення компенсації:
паспорт громадянина України власника житла (оригінал);
довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків власника житла (оригінал);
документи, що підтверджують право власності на житлове приміщення (оригінал);
інформація про ВПО: П.І.Б., дані паспорта або свідоцтва про народження дитини, реєстраційного номера облікової картки платника податків, адреси реєстрації, дати та номера довідки ВПО, контактний телефон.
У ЦНАП зазначили, що у разі подання повідомлення представником власника, наймачем (орендарем) житла, спадкоємцем, який прийняв спадщину, додатково подаються:
документ, що засвідчує особу;
документ, що підтверджує повноваження особи як представника власника, наймача (орендаря) житла, спадкоємця, крім випадків, коли заява подається законними представниками малолітньої дитини - батьками (усиновлювачами).
Прийом до ЦНАП здійснюється за попередньою реєстрацією в електронній черзі через:
Грошова компенсація за надання житла переселенцям збільшена з 1 жовтня і наразі становить не 450 гривень, а 900 за кожну особу.
Також стимулюють бізнес приймати на роботу людей, які виїхали зі своїх будинків через війну. Роботодавцям уряд обіцяє компенсацію за кожного працевлаштованого переселенця - це буде частина заробітної плати. Розмір виплати - 6,5 тис. гривень за одного прийнятого на роботу співробітника.
Виплати для ВПО залишаються незмінними, це 2 тис. гривень щомісяця на дорослого та по 3 тис. гривень - на дитину.