У Харкові продовжують дешевшати квартири на вторинному ринку житла. Про це свідчать результати досліджень ринку нерухомості за вересень-листопад 2024 року, які провели український маркетплейс нерухомості DIM.RIA та Асоціація фахівців з нерухомості України.
Вторинний ринок
Середня ціна на квартири в Харківській області така:
1-кімна…
Оцінюючи те, що відбувається в Сирії, всі аналітики і коментатори дивляться на ситуацію ззовні, тому насамперед говорять про якісь зовнішні чинники - Росія, США, Туреччина, Іран... Начебто Сирія - це просто місце на карті, точка зіткнення великих гравців. У певному сенсі, можна до питання підходити і так, але все ж таки першопричини того, що відбув…
Учора президент Південної Кореї Юн Сок Йоль оголосив воєнний стан у країні. На думку корейського президента, це було необхідно для «захисту країни від комуністичних сил». Місцеві ЗМІ з посиланням на військових повідомили, що діяльність парламенту і політичних партій буде заборонено. Також заборонялися будь-які зібрання та протести. Це в…
Харків'яни, які прийняли переселенців, можуть отримати гроші: покрокова інструкція
Харків'яни, які прийняли переселенців, можуть отримати гроші. компенсації видатків на комунальні послуги. Як повідомили у прес-службі мерії, це компенсація витрат на комунальні послуги.
Що потрібно зробити власникам житла:
не пізніше наступного дня з дня розміщення ВПО звернутися до ЦНАП за місцем розташування житла або написати на електронну адресу: Tpodjkg@gmail.com (із повідомленням про розміщення внутрішньо переміщених осіб). У разі припинення розміщенням (перебування) або зміни переліку внутрішньо переміщених осіб, власник житла цього ж дня зобов’язаний також надати повідомлення до ЦНАП або на електронну адресу: Tpodjkg@gmail.com;
щомісячно, не пізніше п'яти днів з дня закінчення звітного місяця, звернутися до управління соціального захисту населення за місцем розміщення житла або на електронну адресу: departamentsp2018@gmail.com (із заявою на отримання компенсації). Також в управління соцзахисту необхідно надати реквізити банківського рахунку на ім'я власника житла (заявника) (за стандартом IBAN).
Перелік необхідних документів для оформлення компенсації:
паспорт громадянина України власника житла (оригінал);
довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків власника житла (оригінал);
документи, що підтверджують право власності на житлове приміщення (оригінал);
інформація про ВПО: П.І.Б., дані паспорта або свідоцтва про народження дитини, реєстраційного номера облікової картки платника податків, адреси реєстрації, дати та номера довідки ВПО, контактний телефон.
У ЦНАП зазначили, що у разі подання повідомлення представником власника, наймачем (орендарем) житла, спадкоємцем, який прийняв спадщину, додатково подаються:
документ, що засвідчує особу;
документ, що підтверджує повноваження особи як представника власника, наймача (орендаря) житла, спадкоємця, крім випадків, коли заява подається законними представниками малолітньої дитини - батьками (усиновлювачами).
Прийом до ЦНАП здійснюється за попередньою реєстрацією в електронній черзі через:
Грошова компенсація за надання житла переселенцям збільшена з 1 жовтня і наразі становить не 450 гривень, а 900 за кожну особу.
Також стимулюють бізнес приймати на роботу людей, які виїхали зі своїх будинків через війну. Роботодавцям уряд обіцяє компенсацію за кожного працевлаштованого переселенця - це буде частина заробітної плати. Розмір виплати - 6,5 тис. гривень за одного прийнятого на роботу співробітника.
Виплати для ВПО залишаються незмінними, це 2 тис. гривень щомісяця на дорослого та по 3 тис. гривень - на дитину.