Харків'янам доведеться перевести годинник. Країна переходить на літню пору.

У ніч на 26 березня о 03:00 офіційно годинник буде переведено на годину вперед. Сучасні гаджети, як правило, автоматично переходять на літню або зимову пору.

В Україні стрілки годинника переводяться двічі на рік:

  • на літній час (на годину вперед) – в останню неділю березня;
  • на зимовий час (на годину тому) – в останню неділю жовтня.

Ідея перекладати годинник уже понад сотню років. 1916 року кілька країн вперше навесні перейшли на літній час. Сенс полягав у раціональнішому використанні світлового дня та економії ресурсів.

В Україні годинник переказує вже понад 40 років. Вперше це сталося у березні 1981 року.

Сезонний час застосовується приблизно у 60 країнах світу. Близько 135 країн або ніколи не користувалися цим або відмовилися від цієї ідеї.

Доцільність переведення годинника часто оспорюється. Серед аргументів "за" - економія електроенергії на виробництвах та у житловому секторі, збільшення тривалості світлового дня та зниження шкідливих викидів.

Противники стверджують, що економія електрики незначна, а переведення стрілок негативно позначається на біологічних ритмах.

Україна намагалася закріпити зимовий час та відмовитися від сезонного переведення годинників ще у 2021 році. Відповідний законопроект проголосували в першому читанні. У другому читанні більшість законопроекту не підтримали, і документ відправили на доопрацювання.