У Харківському районі зареєстровано випадок рідкісного для людей захворювання – дирофіляріозу. Це паразитарне захворювання; раніше вважалося, що на нього хворіють лише тварини.

Як розповіли в лабцентрі, до лікарні звернулася жінка зі скаргами на сильний біль у черевній порожнині. Їй провели діагностику та операцію, під час якої з пацієнтки витягли нематоду – круглого хробака розміром 11,2 см.

"За місцем проживання хворої проведено епідеміологічне та ентомологічне обстеження та введено комплекс протиепідемічних заходів", - зазначили у лабцентрі.

За словами медиків, дирофіляріозом харків'янка, найімовірніше, заразилася через... укус комара, який переносить захворювання від тварини. Раніше вважалося, що на дирофіляріоз хворіють лише тварини, але в останні роки все частіше стали реєструвати випадки зараження людей. За даними Міністерства охорони здоров'я, лише у Києві минулого року зафіксували три випадки, на Харківщині минулого року люди подібним не хворіли, але було п'ять випадків зараження собак.

Як розповідають фахівці, зараження дирофіляріозом відбувається в період активності комах (травень-жовтень), під час укусу в організм людини потрапляють личинки паразита, що повільно ростуть. Тому клінічні прояви хвороби можуть виявлятись у будь-який період року. Основним симптомом при захворюванні переважно є пухлина, у місці локалізації якої відчувається свербіж та печія. Характерним симптомом є міграція гельмінта під шкірою. Іноді хворі скаржаться на головний біль, нудоту, слабкість, підвищення температури тіла, сильний біль у місці локалізації гельмінта. Іноді відбувається поразка очей – до 55% випадків, меншою мірою – поразка обличчя, шиї, грудей, живота, статевих органів, верхніх і нижніх кінцівок.

Позбутися паразита можна лише хірургічним шляхом. Втім, можна спробувати запобігти зараженню. Медики рекомендують використовувати репеленти для захисту від комарів, знищувати комарів у житлових та тваринницьких приміщеннях, стежити за станом здоров'я свійських тварин, обмежувати прогулянки тварин у вечірній час.