Підприємство "Мівіни" у Харкові більше не працює. Про це в інтерв'ю "Головкому" повідомив голова Харківської ОВ Олег Синегубов.
Відомо, що роботу виробництва після повномасштабного військового вторгнення РФ було припинено. Тому ні на ринках, ні у супермаркетах популярний фаст-фуд зараз не продається. Понад 40% продукції "Мівіни" (90 найменувань) йшло на експорт. Продукція 42 найменувань постачалася на внутрішній ринок. Крім вермішелі, на фабриці робили соєві соуси та приправи.
24 лютого
Загалом у Харківській області, за словами Синєгубова, не працює близько 70% приватних підприємств, хоча деякі з них продовжують сплачувати податки – наприклад, Philip Morris. У зв'язку з цим найбільш соціально захищеними категоріями залишаються пенсіонери та працівники держпідприємств.
"У Балаклеї виплати йдуть, скоро будуть у Ізюмі.. Причому люди отримують пенсії одразу за всі місяці окупації, якщо раніше не отримували ці кошти на банківські картки. Друга захищена категорія - працівники державних підприємств, які так само стабільно продовжують отримувати заробітну плату. Якщо говорити про приватний бізнес, то в області біля 70% приватних підприємств знаходяться у простої, хоча продовжують сплачувати навіть деякі податки", - розповів Синєгубов.
Харківська область перед війною була великим донором держбюджету. Незважаючи на війну, регіон продовжує виконувати фінансовий план, хоча ситуація із виконанням бюджету в окремих громадах суттєво відрізняється.
"Назву декілька досить цікавих позицій. За даними на перше півріччя, бюджет по області виконується майже на 100%. Якщо казати про показники бюджету окремих територіальних громад, то подекуди це виконання - 35%, тобто критично низьке, а подекуди йде перевиконання - 123%. Звісно, коли 70% підприємств Харківщини не працюють, шкода досить велика. Але продовжують сплачуватися податки, або, можливо, декілька виробництв продовжують своє існування за рахунок інших", - зазначив голова ХОВА.