У Харкові з 1 квітня починають діяти e-рецети.
Щоб пацієнти могли отримати е-рецепт на ліки у будь-якого лікаря та погасити його у будь-якій аптеці, керівники медустанов та аптек повинні до 31 березня підключитися до національної електронної системи охорони здоров'я
За допомогою електронних рецептів контролюватиметься відпустка рецептурних препаратів, а саме призначення ліків стане більш прозорим і ефективним, вважає влада.
Що таке е-рецепт
Е-рецепт - цифровий документ, в якому міститься інформація про призначений препарат. Лікар може виписати рецепт дистанційно та відправити його пацієнту. Е-рецепти поширяться на всі ліки, які можна продавати саме за рецептами.
Хто може виписувати е-рецепт
Видавати електронні рецепти зможуть лікарі всіх спеціальностей, які працюють у державних, комунальних чи приватних поліклініках та лікарнях, а також лікарі-ФОП. Укладати договір із Національною службою здоров'я для цього не потрібно.
На які ліки потрібні рецепти
До рецептурних препаратів належать:
- антибіотики;
- протисудомні засоби;
- гормональні препарати;
- ряд препаратів на лікування хвороб серця, розладів психіки та інші.
Під час війни е-рецепти вирішено впроваджувати поступово: паперові рецепти поки що залишаються. Проте до кінця березня медустанови та лікарі-ФОП мають почати працювати в електронній системі.