Із трьох прикордонних населених пунктів Вовчанської громади 20 липня вивезли 19 осіб. Серед них - 11 дітей. Ще 11 місцевих жителів виїхали самостійно,
Вовчанська громада знаходиться на кордоні з РФ. З перших днів повномасштабного вторгнення вона була окупована. Звільнена восени 2022 року. Однак почалися постійні обстріли. Практично щодня російська артилерія б'є по мирних населених пунктах, руйнуючи житлові будинки та цивільну інфраструктуру. Влада змушена була ухвалити рішення про примусову евакуацію.
Місцевих жителів із дітьми вивезли з Охримівки, Караїчного та Вовчанських Хуторів. В евакуації брали участь волонтери "Червоного Хреста", фонду Eventroom, "Харків Help" та організації "Я врятований".
Командир евакуаційного загону "Червоного Хреста" Ігор Клименко розповів, що переважно люди погоджувалися евакуюватися добровільно. Однак були й поодинокі випадки відмов. Тоді поліцейські зачитували місцевим жителям постанову Кабміну про примусову евакуацію з Вовчанської громади.
Керівник відділу евакуації координаційного гуманітарного центру Олег Іванов повідомив, що евакуацію проводили в екстреному порядку.
"У нас був обмежений час. Працювали годину, після чого нам повідомили, що росіяни підняли в повітря безпілотники і почали розвідку. У нас був деякий час, щоб виїхати звідти. Через 10-15 хвилин після цього почалися обстріли інших населених пунктів", - розповів Іванов.
Жителів Вовчанської громади відвезли до Харкова: 10 із 19 евакуйованих вирушили до родичів, інших поселили в гуртожиток.
Олена Вакуленко з 5-річною онукою евакуювалися з Волохівки Вовчанської громади. Каже, про виїзд їх попередили за день.
"Що могли кинути в сумку, те й брали. Ляльку взяли і ведмедя. Останні місяці бували вранці обстріли і ввечері, вночі бували. Було таке, що прилітає і по господарству, магазин розвалило. Це щодня, а дитина? Просиділа на подвір'ї, бо куди йти? Мама внучки в лікарні", - розповідає Олена.
За словами жінки, їхати їм нікуди, волонтери шукатимуть для родини дім.