Служба безпеки України викрила у Харківській, Чернівецькій та Одеській областях підприємства, які під час повномасштабного вторгнення постачали в РФ електронні компоненти для виробництва ракет та безпілотників. Про це повідомили в СБУ.

За даними спецслужби, ці компанії, входять до великої міжнародної корпорації, яка була заснована в РФ та виготовляє унікальні мікрочипи та електронні плати, що використовуються у системах навігації та управління балістичних і крилатих ракет типу:

  • Х-101;
  • “Калібр”;
  • “Іскандер-К”. 

Частина цих плат використовується також для систем наведення:

  • дронів-камікадзе;
  • реактивних установок залпового вогню “Торнадо-Г“;
  • бортової навігації ударно-розвідувального вертольота Ка-52.

За матеріалами справи, фігуранти скуповували продукцію в Україні та інших державах, відправляли на Близький Схід до підконтрольної компанії, яка знаходиться під міжнародними санкціями, а звідти – до російської компанії, яка також знаходяться під санкціями.

Серед кінцевих споживачів товару були стратегічні державні підприємства РФ та підприємства, які працюють у структурі військово-промислового комплексу, зокрема АТ “СпецТехМаш“.

Тільки протягом літа 2022 року учасники схеми переправили до РФ понад 1,5 тис. найменувань мікроелектроніки на загальну суму понад 600 тисяч доларів США.

Факти використання РФ українських мікрочипів та електроплат підтверджено висновками експертиз, зроблених на підставі вивчення уламків російських ракет та дронів.

Під час обшуків у посадовців компанії виявлено речові докази їхньої роботи в інтересах РФ.

СБУ затримала одного із фігурантів, у якого виявлено російський паспорт. Слідчі спецслужби повідомили йому про підозру за ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору, вчинене організованою групою). Затриманому загрожує до 12 років позбавлення волі. 

За цією ж статтею готується повідомлення про підозру іншим учасникам схеми.

Фото - СБУ