У Харкові з'явиться "Армія відновлення", її учасники будуть зайняті у суспільно-корисних роботах. Про це повідомив директор Харківського обласного центру зайнятості Володимир Міненко.
За його словами, організацію "Армії відновлення" обговорили у міській владі, вона запрацює у Харкові в найближчі терміни. До "Армії відновлення" запрошують безробітних, їм платитимуть зарплату. Ця "армія" вже запрацювала у Харківській області, зокрема у громадах Богодухівського, Куп'янського, Красноградського, Чугуївського, Харківського районів.
Яку роботу виконують учасники Армії відновлення
За даними Міністерства економіки України, безробітні можуть бути залучені до виконання суспільно корисних робіт. Зокрема, це може бути:
- будівницство та зміцнення блок-постів,
- вирубування дерев для формування окопів;
- заготівля дров для військових та населення;
- розбір завалів та відновлення житлових будинків, інших приміщень, пошкоджених внаслідок бойових дій;
- зміцнення дамб;
- розчищення автомобільних шляхів від завалів;
- розвантаження гуманітарної допомоги;
- облаштування підвальних приміщень у багатоповерхових будинках, школах під укриття;
- ремонтно-відновлювальні роботи у приміщеннях соціальної сфери;
- надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, людям з інвалідністю, людям похилого віку.
Йдеться не лише про важку фізичну працю. Люди залучаються також до плетіння маскувальних сіток, фасування гуманітарної допомоги, приготування їжі військовим.
Скільки платять
З учасниками таких робіт укладаються строкові трудові договори відповідно до Кодексу законів про працю України. Люди отримуватимуть оплату за роботу у розмірі не нижче за мінімальну зарплату (6700 грн), що у багатьох випадках вище, ніж допомога з безробіття. При цьому місцева влада за рахунок коштів обласного бюджету може збільшити оплату за таку роботу – співфінансування може бути і 50% на 50%, і 60% на 40%. Виплата із фонду на випадок безробіття (6700 грн) – це гарантована частина оплати.