На околиці Балаклії знайшли запасний командний пункт російських військових. Про це
За словами представників ДБР, окупанти обладнали командний пункт у одному з будинків.
"Серед іншого росіяни стягнули до пункту цілий арсенал боєприпасів. Їх сховали в підвалі, ретельно замаскованому. Вилучено десятки ящиків з боєприпасами, серед яких снаряди для гармат і танків різних калібрів, міни, гранати, метальні порох. яке окупанти вилучали у місцевих жителів", - йдеться у повідомленні.
Крім того, серед "улову" ДБР - дві бойові машини піхоти з боєкомплектами. Усе це передано підрозділам ЗСУ.
Це далеко не все, що окупанти покинули, втікаючи (а за їхньою заявою - "перегрупуючись") із Харківської області. Раніше в управлінні розвідки Міноборони України розповіли, що росіяни залишили близько 200 одиниць своєї техніки, майже всю її знайшли в звільненій Балаклії. На ремонтній базі у цьому місті залишились і танки "Т-72Б3М", "Т-80БВМ", "Т-80УЕ", і бойові машини піхоти, і самохідні артилерійські установки. Тепер все це чудово послужить ЗСУ.
Українські розвідники розуміли, що Балаклія – слабке місце росіян – ще навесні. Як розповів представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скибіцький, у червні стало зрозуміло, що контрнаступ ЗСУ на балаклійському напрямку можливий.
На думку австрійського військового аналітика Тома Купера, на початку вересня ЗСУ виявили ділянку лінії фронту, де артилерії росіян було замало. Вони швидко зосередили частини чотирьох-п'яти бригад і пізно увечері 4 вересня прорвали ворожу лінію фронту у Вербівці. Звідти вранці 5 вересня ЗСУ оточили Балаклію разом із російським гарнізоном, який утримував це місто. Це відкрило шлях до наступу додаткових підрозділів ЗСУ у напрямку на захід-схід і спричинило масову втечу росіян. Масово кинута військова техніка - наочне підтвердження саме хаотичної втечі, а не запланованого відступу російських військ або взагалі "перегрупування", як назвали це в Міноборони РФ.
Нагадаємо, що Харківська наступальна операція розгорнулася 6 вересня 2022 року. У ході масштабних дій українських сил оборони практично повністю звільнено окуповані раніше території Харківської області. Під контроль ЗСУ перейшли стратегічно важливі міста Ізюм та Куп'янськ, а також Балаклія, Вовчанськ, смт Шевченкове та значну кількість інших населених пунктів. Втрати окремих підрозділів РФ при "перегрупуванні" становили більше половини особового складу. Зокрема, російська 64-а окрема мотострілецька бригада, що відзначилася масовими військовими злочинами в Бучі на території Київської області, згідно з повідомленням Генерального штабу ЗСУ, була знищена на 90%.
Також німецьке видання Die Welt повідомляло про тисячі військовослужбовців РФ, які замість "організованого перекидання" здалися в полон українським силам оборони. Наразі війська РФ ще утримують незначну частину території Харківщини вздовж кордону з Луганською областю. Однак, як зазначають в Інституті вивчення війни (ISW), після звільнення Куп'янська у російських військ складається вкрай несприятливий стан на сході регіону. Українські сили оборони створили плацдарми на східному березі річки Оскол, що створює передумови розвитку успішного наступу.