У Харкові встановили вже 34 блочно-модульні котельні замість зруйнованих обстрілами. Про це повідомили на підприємстві "Харківські теплові мережі".
Блочно-модульні котельні мають кілька переваг: вони економічні, повністю автономні та здатні працювати навіть під час відключень світла. Потужність нових котелень варіюється від невеликих установок до об'єктів потужністю 3-8 МВт.
Процес встановлення нової блочно-модульної котельні займає від 2 до 3 місяців. Кожна котельня обладнується автономним джерелом електроживлення, що гарантує безперебійну роботу навіть під час блекаутів.
Заступник технічного директора КП "Харківські теплові мережі" Олексій Лука зазначив, що встановлення таких котелень є частиною стратегії з децентралізації системи теплопостачання міста. Він розповів, що деякі з котелень прийшли на зміну старим підвальним, інші - забезечують опалення найвіддаленіших будинків. Зокрема, в одному з районів міста одне таке автономне джерело теплопостачання замінило дві старі підвальні котельні, які гріли батареї в оселях під час повних блекаутів. А в одному з найбільш постраждалих районів міста - 4 блочно-модульні котельні замінили стару пошкоджену.
Крім того, у Харкові встановлюють й когенераційні установки (обладнання, яке виробляє і теплову, і електричну енергію; детальніше про нього - тут). Це дозволить забезпечити автономність системи енергозабезпечення міста в умовах постійних загроз.
Російська армія повністю знищила генерацію електроенергії у Харкові, тому наразі місто отримує електроенергію з інших областей й впроваджує децентралізовану систему тепло-, водо- та енергопостачання. Мер міста Ігор Терехов повідомляв, що Харків на 100% буде з водою та теплом у разі блекаутів.
Також мер говорив, що Харків стане енергетичним "островом": до осені у місті планують встановити 141 об'єкт, що виробляє енергію. Цього має вистачити, щоб пройти опалювальний сезон. Місто готується до опалювального сезону практично цілодобово.