Кожен харків'янин має подумати про енергонезалежність. Таку заяву зробив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов, коментуючи перспективи опалювального сезону у Харкові та області,
Голова ХОВА зазначив, що ситуація дійсно складна, тому він закликав кожного жителя області, особливо власників приватних будинків та ОСББ подумати про енергонезалежність, енерго- та теплоефективність, використовуючи альтернативні джерела живлення, сонячні панелі й акумулятори.
Синєгубов підкреслив, що влада висвітлює не всю інформацію про процеси відновлення, аби не інформувати ворога, але підготовка розпочалася ще з січня 2024 року.
За словами Синєгубова, наразі зусилля зосереджені на відновленні втрачених потужностей та децентралізації систем тепло- та електропостачання. Проте ця альтернативна система лише допоможе протриматися деякий час у критичних ситуаціях, але не зможе повністю замінити основні об'єкти енергогенерації.
Очільник області наголосив, що необхідно відновити та максимально захистити ключові об'єкти, а паралельно впроваджувати "план Б" із децентралізації. Цей шлях обрано вимушено, він не реалізується за 4 місяці. Йдеться про використання найсучасніших технологій зі всього світу. Харківщина стане одним із пілотних проєктів в Україні та Європі із впровадження альтернативних джерел електро- і теплопостачання.
Наразі в Харкові немає власної генерації електрики, місто отримує енергію з інших регіонів.
Що відомо про підготовку до опалювального сезону в Харкові:
► Норвегія виділить понад 11 мільйонів доларів на енергетику в Харківській області;
► Франція обіцяє допомогти Харкову пройти опалювальний сезон;
► Уряд України виділяє 6,5 млрд грн для відновлення енергосистеми Харківщини, які спрямують на встановлення когенераційних установок, блочно-модульних котелень та газових генераторів;
► Мер Ігор Терехов підписав кредитну угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку на суму 25 мільйонів євро для підготовки до опалювального сезону;
► Декілька когенераційних установок передадуть Німеччина та Чехія;
► Влада міста зараз працює над децентралізацією комунальних послуг. Йдеться про встановлення когенераційних установок у різних районах міста.
► Харківська область уже отримала 6 міні-ТЕЦ;
► У Харківську область привезли велику партію генераторів із Німеччини потужністю від 20 до 200 кВт;
► До Харкова передали генератор, який може забезпечити світлом цілий мікрорайон.