Співробітники Служби безпеки України на деокупованих територіях Харківщини
Жінка за власною ініціативою розмістила у сільській амбулаторії російських військовослужбовців, які не потребували медичної допомоги, та організувала для них харчування. За це окупанти дозволили їй відкрити в цьому приміщенні магазин, де колаборантка торгувала харчовими продуктами, спиртними напоями і ліками.
Фельдшерка безкоштовно забезпечувала російських військових ліками, що були на балансі сільської медустанови. У наданні медичної допомоги українським пацієнтам з цього села вона категорично відмовляла, а наявні в амбулаторії ліки пропонувала їм придбати за гроші.
Крім цього, зловмисниця допомагала військовим РФ виявляти серед мешканців села проукраїнських активістів та учасників АТО. Разом з окупантами вона приїздила до старости села, яка відмовилася співпрацювати з російськими військами, погрожувала їй, закликала російських військовослужбовців розстріляти старосту за її патріотичну позицію.
Після деокупації колаборантка намагалася уникнути правосуддя. Втім, співробітники СБУ встановили її місцезнаходження і затримали.
Слідчі СБУ повідомили жінці про підозру у вчиненні злочину за ч. 4 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Їй обрано запобіжний захід - тримання під вартою.
Згідно з ч. 4 ст. 111-1 ККУ злочинами є:
- передача матеріальних ресурсів незаконним збройним чи воєнізованим формуванням, створеним на тимчасово окупованій території, та/або збройним чи воєнізованим формуванням держави-агресора;
- провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території.
За такі дії передбачений один із видів покарання:
- штраф до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 170 тис. грн.);
- позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років, із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна.