Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди на Харківщині, який РФ зруйнувала ракетою у травні 2022 року, відтепер можна відвідати онлайн. Про це
Інноваційний проєкт "Музей майбутнього" дозволяє відвідувачам здійснювати віртуальні подорожі експозицією.
Проєкт має на меті не лише зберегти спадщину музею, але й переосмислити його роль у сучасному контексті. На сайті доступні два тематичні маршрути, які розкривають різні аспекти життя і творчості великого українського філософа:
- "Сковорода садівник" - розповідає про життя поета та дуб, під яким він любив відпочивати. Це дерево також вціліло після російського ракетного удару і стало одним із ключових символів музею. Окрім цього, відвідувачі сайту отримали можливість зробити передзамовлення на "Жолудь Сковородуба", який потім можна буде виростити самостійно;
- "Сковорода друг" - дозволяє дізнатися історію міцної дружби педагога зі своїм учнем Михайлом Ковалинським, а також написати листа Григорію Савичу та отримати безпосередньо відповідь від нього.
У серпні планується запуск нового маршруту "Сковорода серцелюб", який заохочуватиме відвідувачів до добрих справ, втілюючи ідеї великого мислителя в сучасному світі.
Настя Іщенко, кураторка проєкту «Музей майбутнього», заступниця директорки із загальних питань НЛММ Г.С. Сковороди підтвердила, що команда музею, впроваджуючи цінності філософа, звертала увагу більше на зміст:
"Відкидаючи стереотипні уявлення про форму: "Платформа — нова безпечна форма музею та одна велика казка про нашого справжнього друга Григорія Савича. Ця казка огортує відвідувача, дає відчуття безпеки та щімкого дитячого щастя всередині, якого нам, дорослим і малим, так не вистачає".