У Харкові продовжують дешевшати квартири на вторинному ринку житла. Про це свідчать результати досліджень ринку нерухомості за вересень-листопад 2024 року, які провели український маркетплейс нерухомості DIM.RIA та Асоціація фахівців з нерухомості України.
Вторинний ринок
Середня ціна на квартири в Харківській області така:
1-кімна…
Оцінюючи те, що відбувається в Сирії, всі аналітики і коментатори дивляться на ситуацію ззовні, тому насамперед говорять про якісь зовнішні чинники - Росія, США, Туреччина, Іран... Начебто Сирія - це просто місце на карті, точка зіткнення великих гравців. У певному сенсі, можна до питання підходити і так, але все ж таки першопричини того, що відбув…
Учора президент Південної Кореї Юн Сок Йоль оголосив воєнний стан у країні. На думку корейського президента, це було необхідно для «захисту країни від комуністичних сил». Місцеві ЗМІ з посиланням на військових повідомили, що діяльність парламенту і політичних партій буде заборонено. Також заборонялися будь-які зібрання та протести. Це в…
Харків'яни можуть зареєструвати майно через "Дію". Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
Сервіс тепер доступний для Харківської, Закарпатської, Київської, Дніпропетровської, Львівської, Одеської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Чернігівської областей та Луцька.
Реєстрація підтверджує, що ви - законний власник майна, тому ніхто не зможе привласнити вашу нерухомість. Після внесення відомостей до електронного реєстру дані про нерухомість точно нікуди не зникнуть, і їх не зможуть підробити шахраї.
Федоров наголосив: не треба буде проходити бюрократичне пекло, бігаючи по кабінетах за довідками. Раніше доводилося тричі відвідувати держоргани, щоб отримати цю послугу. Тепер можна просто подати заяву онлайн. Подання заяви займає 10 хвилин, реєстрація пройде через 5 робочих днів (в особливих умовах - через 35). Послуга безкоштовна. Але є умови:
нерухомість має бути придбана/оформлена до створення Держреєстру речових прав 2013 року;
ви маєте бути одним із власників майна, щодо якого подається заява;
при створенні електронної заяви паперовий витяг не видається.
2. Зареєструйтеся чи авторизуйтеся в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису.
3. Перевірте особисті дані у профілі користувача, оновіть їх за необхідності.
4. Заповніть онлайн-форму на отримання послуги.
5. Завантажте документи про зареєстровані речові права на об'єкт нерухомої власності до 1 січня 2013 року у форматі PDF або JPEG.
6. Перевірте сформовану заяву та підпишіть її електронним підписом (кваліфікованим електронним підписом).
Міністр також наголосив: щоб отримати виплату за пошкоджене росіянами житло за програмою "єВідновлення", важливо зареєструвати житло в Державному реєстрі речових прав. Про те, як харків'янам подати заявку на єВідновлення - у нашому матеріалі.