Сьогодні, 31 жовтня, відзначається одне з найзнаменитіших неофіційних свят - Геловін. Ми вирішили дати кілька порад тим, хто відзначає.
Для початку - трохи історії. Отже, свято бере свій початок із традицій кельтів Ірландії та Шотландії. Кельти самі так себе не називали, та й узагалі їм було не до самоназв - вони були хлопцями войовничими настіл…
28 жовтня близько 21:00 російські війська завдали чергового удару по центру Харкова і влучили в Держпром, який вважається одним із символів міста.
Держпром - перший український хмарочос і один із найяскравіших зразків конструктивізму, що набув поширення в 1920-30-х роках. У 2023 році організація ЮНЕСКО внесла Держпром до Міжнародного списку…
Лопань можна назвати "сестрою" річки Харків. Саме в місці злиття цих двох річок у середині XVII століття було збудовано Харківську фортецю, яка згодом розрослася у друге за величиною місто України.
Перша згадка
Уперше річка Лопань, як і річка Харків, згадується 1556 року в рукописному документі під назвою "Велике креслення"…
Харків'яни можуть зареєструвати майно через "Дію". Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
Сервіс тепер доступний для Харківської, Закарпатської, Київської, Дніпропетровської, Львівської, Одеської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Чернігівської областей та Луцька.
Реєстрація підтверджує, що ви - законний власник майна, тому ніхто не зможе привласнити вашу нерухомість. Після внесення відомостей до електронного реєстру дані про нерухомість точно нікуди не зникнуть, і їх не зможуть підробити шахраї.
Федоров наголосив: не треба буде проходити бюрократичне пекло, бігаючи по кабінетах за довідками. Раніше доводилося тричі відвідувати держоргани, щоб отримати цю послугу. Тепер можна просто подати заяву онлайн. Подання заяви займає 10 хвилин, реєстрація пройде через 5 робочих днів (в особливих умовах - через 35). Послуга безкоштовна. Але є умови:
нерухомість має бути придбана/оформлена до створення Держреєстру речових прав 2013 року;
ви маєте бути одним із власників майна, щодо якого подається заява;
при створенні електронної заяви паперовий витяг не видається.
2. Зареєструйтеся чи авторизуйтеся в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису.
3. Перевірте особисті дані у профілі користувача, оновіть їх за необхідності.
4. Заповніть онлайн-форму на отримання послуги.
5. Завантажте документи про зареєстровані речові права на об'єкт нерухомої власності до 1 січня 2013 року у форматі PDF або JPEG.
6. Перевірте сформовану заяву та підпишіть її електронним підписом (кваліфікованим електронним підписом).
Міністр також наголосив: щоб отримати виплату за пошкоджене росіянами житло за програмою "єВідновлення", важливо зареєструвати житло в Державному реєстрі речових прав. Про те, як харків'янам подати заявку на єВідновлення - у нашому матеріалі.