19 листопада виповнюється 1000 днів повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Харків із першого дня став прифронтовим містом. Постійними обстрілами російські війська намагаються зруйнувати цивільну інфраструктуру та паралізувати життя в мільйонному мегаполісі.
Що для Харкова та регіону означають 1000 днів війни?
Втрати Харківщини
В обласні…
Передбачувана команда обраного президента США Дональда Трампа - дивує і часом навіть шокує. Це вельми дивні люди з, м'яко кажучи, суперечливими переконаннями. Тому, звісно, цікаво зрозуміти, звідки вони взялися, чому саме вони і головне - чому виграв Трамп? Чому американці обрали шлях, який, мабуть, ще ніколи в новітній історії не відрізнявся н…
Квартири в Харківській області дешевші, ніж у більшій частині регіонів України. У низці випадків ціни відрізняються в рази. Про це свідчать дані досліджень порталу DIM.RIA.
Ціни в новобудовах
Середня ціна одного квадратного метра в новобудовах у Харківській області в жовтні 2024 року становила 757 дол. США. Це 15-те місце серед усіх регіонів.…
У Харкові на могилі Кернеса встановлять тріумфальну арку
У Харкові на могилі Кернеса встановлять тріумфальну арку. Її автор - відомий харківський скульптор Олександр Рідний.
"Загальна ідея була зробити тріумфальну арку, бо товариш такий був - переможець у житті, тому й арка. Водночас вона чимось нагадує місто, там є такі прямокутні штуки, в яких зашифровано монограму Г1 - Геннадій Перший, бо для рідних і близьких він завжди єдиний і перший. З цього міста нібито стилізованого виходить Кернес", - розповів KHARKIV Today скульптор.
Вчора вдова Кернеса Оксана Гайсинська показала у своєму Instagram ескіз пам'ятника, який стоятиме на могилі екс-мера. Фігура на повне зростання відлита з бронзи. Як виявилося, скульптура - це елемент монументальної композиції, яку встановлюють на цвинтарі.
Саму скульптуру Олександр Рідний створював за реальним фото Геннадія Кернеса, яку вибрав із його фотоархіву.
За словами автора, він мав ідею зробити Кернеса в колясці, що стало б символом його особистої мужності. Але рідні були проти, бо їм це болісна тема.
Робота над скульптурою затяглася тому, що росіяни розбомбили ливарну машину в Російській Лозовій, де мали відлити фігуру Кернеса з бронзи. Довелося шукати інший цех. Були проблеми і з доставкою граніту для монумента з Італії: його мали привезти у лютому 2022 року, але розпочалася війна, доставка затрималася на кілька місяців.
Скульптори не встигають зробити монумент до роковин смерті Геннадія Кернеса, він буде готовий лише наступного року.
Геннадій Кернес помер у німецькій клініці "Шаріте" у Берліні у 2020 році. Йому був 61 рік.
У середині вересня того року стало відомо, що у мера - коронавірус, ще через кілька днів його відправили на лікування до Німеччини. Лікарі та близькі Кернеса заявляли про стабілізацію його стану, проте за кілька днів до смерті у мера відмовила друга нирка. Медики заявили, що причиною смерті став не коронавірус, а наслідки поранення, отриманого у 2014 році.
Поховали Геннадія Кернеса у Харкові 23 грудня 2020 року.
У червні 2021 року до Дня народження колишнього міського голови у Харкові випустили пам'ятний блок поштових марок. На дев'яти марках зображено Кернеса, у тому числі шаржову фігурку з його фірмовим жестом перемоги. Тираж поштового блоку - 350 примірників.
А 23 серпня 2021-го, на День міста, на фасаді будівлі Харківської міськради відкрили Меморіальну дошку Геннадію Кернесу. Її автором також став Олександр Рідний, у створенні пам'ятного знаку брали участь рідні покійного мера.