З 2027 року учні 10-го, 11-го і 12-го класів зможуть відмовитися від вивчення частини шкільних предметів, оскільки в Україні впроваджується профільна освіта. Які зміни у зв'язку з цим очікують на шкоду, роз'яснили в Міністерстві освіти і науки України.
З переліку обов'язкових предметів планується прибрати такі:
зарубіжна літера…
За традицією з нового календарного року починають діяти нові закони. Від початку 2025 року вчителі мають отримувати щомісячні надбавки до зарплат, підприємцям доведеться платити більше податків, на водіїв чекають нові правила оформлення "автоцивілки", зміниться порядок встановлення інвалідності.
Вчителі отримуватимуть більше
У новом…
Які події, питання і теми виявилися найцікавішими для жителів Харкова в році, що минає? Від руйнувань інфраструктури та перейменування станцій метро до змін у соцвиплатах і житті переселенців - ми зібрали топ-20 новин, які найбільше привернули увагу читачів Status Quo. Цей список - зріз того, чим жив Харків у 2024-му, що минає.
Отже, топ-20 нови…
У Харкові на могилі Кернеса встановлять тріумфальну арку
У Харкові на могилі Кернеса встановлять тріумфальну арку. Її автор - відомий харківський скульптор Олександр Рідний.
"Загальна ідея була зробити тріумфальну арку, бо товариш такий був - переможець у житті, тому й арка. Водночас вона чимось нагадує місто, там є такі прямокутні штуки, в яких зашифровано монограму Г1 - Геннадій Перший, бо для рідних і близьких він завжди єдиний і перший. З цього міста нібито стилізованого виходить Кернес", - розповів KHARKIV Today скульптор.
Вчора вдова Кернеса Оксана Гайсинська показала у своєму Instagram ескіз пам'ятника, який стоятиме на могилі екс-мера. Фігура на повне зростання відлита з бронзи. Як виявилося, скульптура - це елемент монументальної композиції, яку встановлюють на цвинтарі.
Саму скульптуру Олександр Рідний створював за реальним фото Геннадія Кернеса, яку вибрав із його фотоархіву.
За словами автора, він мав ідею зробити Кернеса в колясці, що стало б символом його особистої мужності. Але рідні були проти, бо їм це болісна тема.
Робота над скульптурою затяглася тому, що росіяни розбомбили ливарну машину в Російській Лозовій, де мали відлити фігуру Кернеса з бронзи. Довелося шукати інший цех. Були проблеми і з доставкою граніту для монумента з Італії: його мали привезти у лютому 2022 року, але розпочалася війна, доставка затрималася на кілька місяців.
Скульптори не встигають зробити монумент до роковин смерті Геннадія Кернеса, він буде готовий лише наступного року.
Геннадій Кернес помер у німецькій клініці "Шаріте" у Берліні у 2020 році. Йому був 61 рік.
У середині вересня того року стало відомо, що у мера - коронавірус, ще через кілька днів його відправили на лікування до Німеччини. Лікарі та близькі Кернеса заявляли про стабілізацію його стану, проте за кілька днів до смерті у мера відмовила друга нирка. Медики заявили, що причиною смерті став не коронавірус, а наслідки поранення, отриманого у 2014 році.
Поховали Геннадія Кернеса у Харкові 23 грудня 2020 року.
У червні 2021 року до Дня народження колишнього міського голови у Харкові випустили пам'ятний блок поштових марок. На дев'яти марках зображено Кернеса, у тому числі шаржову фігурку з його фірмовим жестом перемоги. Тираж поштового блоку - 350 примірників.
А 23 серпня 2021-го, на День міста, на фасаді будівлі Харківської міськради відкрили Меморіальну дошку Геннадію Кернесу. Її автором також став Олександр Рідний, у створенні пам'ятного знаку брали участь рідні покійного мера.