У звільненому Ізюмі працюватиме мобільний пологовий будинок. Про це повідомила заступник міністра охорони здоров'я України Ірина Микичак.
За її словами, у мобільному пологовому будинку лікарі обласного перинатального центру надаватимуть медичну допомогу жінкам в Ізюмі.
"Відновиться проведення пологів, оперативні втручання та огляди вагітних, породіль та жінок. Це автономний, з електрикою, водою, опаленням та всім медичним інструментарієм мобільний акушерсько-гінекологічний міні-стаціонар", - зазначила Микичак.
За інформацією заступника міністра, мобільний пологовий будинок передав до Ізюму Фонд народонаселення ООН, який підтримує Україну у боротьбі з агресором з 2014 року.
Життя під час війни не припиняється, і харків'янки продовжують його давати. Так, у Харкові 40 дітей народилося за минулий тиждень, із 5 по 12 жовтня. Як повідомили у Департаменті охорони здоров'я, серед новонароджених - 22 хлопчики та 18 дівчаток. Усього з початку війни у Харкові народилося 1076 дітей.
Мобільні шпиталі стали справжнім порятунком для територій, які постраждали від російського агресора. Там, де окупанти не руйнували медичні установи обстрілами, вони грабували приміщення, вивозячи обладнання. У тому ж таки Ізюмі під час окупації медикам доводилося проводити операції при світлі ліхтариків на мобільних. Тепер із звільненням міста там запрацював мобільний госпіталь. Його розгорнули завдяки американському благодійному фонду. Подібна поліклініка, тільки "вітчизняна", запрацювала і в Харкові, біля метро "Академіка Павлова". Вона покликана замінити зруйновану РФ 10 поліклініку на Північній Салтівці.