На очах у мешканця Ізюма навесні російська армія знищила всю його сім'ю – семеро людей. Свою історію ізюмчанин Михайло Яцентюк розповів "Фактам".

За його словами, 9 березня, у момент, коли російська ракета влучила у багатоповерхівку на вул. Першотравневій, 2, Михайло перебував у підвалі цього будинку разом зі своєю родиною: 64-річною дружиною Наталією, 38-річною донькою Ольгою, 37-річним зятем Віталієм, 14-річним та 9-річним онуками Дімою та Олексієм, 3-річною онукою Аріною та 96-річною бабусею Зінаїдою Василівною.

"Вранці 9 березня ми з дружиною готували кашу. Усі разом поснідали, після чого моя трирічна внучка Аріна попросила: "Дідусю, дай, будь ласка, чаю". Я взяв термос і вийшов на сходовий майданчик. І тут стався вибух", - розповів " Фактам" чоловік.

За його словами, його відкинуло вибуховою хвилею, і він не знає, скільки провів непритомним. Ноги придавило бетонними блоками. Михайло розповів, що його врятувала книга, яка застрягла між ногою та бетонною плитою, а також те, що з бойлера на одному з верхніх поверхів почала текти вода. Книжка швидко розмокла, ізюмчанин зміг її витягнути, після чого витяг і свою ногу.

"Коли я побачив, що трапилося з підвалом, де перебувала моя сім'я, одразу все зрозумів. Вже не залишалося жодної надії - там все було завалено бетонними плитами. Я кілька разів покликав дружину. У відповідь ні звуку. Я не міг повірити, що це насправді сталося… Що вони всі загинули… Що немає ні дружини, ні дітей, ні онуків — нікого… Я кликав на допомогу… На мій крик прийшла одна людина, але коли зверху знову почали падати плити, він швидко пішов. Я вибіг на вулицю. У двох спортивних штанах, у двох кофтах і босоніж. На вулиці мінус 10… Наступні три дні провів у сусіда на дачі", - додав Михайло Яцентюк.

Коли 30 березня на Першотравневій почали розбирати завали, Михайло проводив там дні та ночі. 12 квітня знайшли його дружину, доньку, зятя та бабусю. А 13-го вранці дістали онуків.

"Найстрашнішим було впізнавати дітей. Арині було три. Альоші 30 березня, на день Олексія, мало виповнитись десять. А Дімка не дожив до 15-річчя дев'ять днів... Я досі не знаю, чому і навіщо саме я залишився живим. І як тепер жити далі”, – сказав Михайло.

Ізюм під час війни став "харківським Маріуполем". За словами влади, місто зруйноване чи не на 90%. Саме тут знайшли наймасовіше поховання цивільних. З могил у лісі було вилучено 436 тіл. З них 415 – тіла мирних громадян, зокрема п'ятеро дітей.