Із серпня
У серпні більшість ВПО отримають гроші після 15-го числа. З 28 серпня допомогу буде виплачено тим, кому її призначили або донарахували вже після 15 серпня.
Внутрішньо переміщені особи отримують:
- люди з інвалідністю та діти - 3 тис. грн.;
- усі інші - 2 тис. грн.
На території Харківської області зареєстровано близько 500 тисяч тимчасово переміщених осіб. Загалом по Україні виплати отримують 2,6 млн осіб.
► З серпня низці категорій не виплачуватимуть допомоги. Це:
- ті, хто перебуває за кордоном понад 30 календарних днів поспіль без обґрунтованих причин, які підтверджено документами (обґрунтованими вважаються причини, коли людина була у службовому відрядженні або на стажуванні, перебувала на лікуванні або реабілітації, доглядала хвору дитину, оздоровлювала дитину тощо);
- ті, хто повернувся додому;
- ті, хто відбуває покарання в місцях позбавлення волі або були засуджені за колабораціонізм.
► З 1 вересня всіх одержувачів виплат перевірятимуть через державні реєстри: якщо людина зробила цінну покупку, то може втратити допомогу. Це станеться, якщо:
- людина купила транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше 5 років;;
- придбала квартиру або земельну ділянку і сума покупки перевищує 100 тис. грн.;
- має депозит на суму 100 тисяч гривень і більше;
- люди, які придбали іноземну валюту (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг), а також банківські метали на загальну суму понад 100 тис. грн;
- люди, які мають у власності житло, розташоване на територіях, де не ведуться активні (можливі) бойові дії або які не є окупованими, якщо таке житло більше 13,65 м2 на одного члена сім'ї.
Детальніше - у нашому матеріалі.
► Також переселенців можуть перевіряти за адресами, за якими вони зареєстровані. Якщо людей зі статусом ВПО немає вдома, то соцпрацівники залишають записку, в якій просять упродовж 10 днів прийти до органу соцзахисту. Якщо людина не приходить, то з наступного місяця їй скасовують виплати.
Серед найпоширеніших порушень у ВПО:
- реєстрація за неіснуючими адресами або за адресами магазинів і супермаркетів;
- зазначення номера будинку без номера квартири;
- виїзд за кордон або повернення додому, але збереження при цьому статусу ВПО і виплат.
Якщо переселенці повернулися додому, їм потрібно піти в орган соцзахисту для зняття статусу ВПО або зробити це самостійно в застосунку "Дія".