У селі Студенок Ізюмського району, половина якого згоріла на початку вересня 2024 року, залишається більшість жителів, пише “Суспільне”.

Під час лісової пожежі вогонь пошкодив половину села - 360 дворів. Пожежу гасили майже 10 діб. Зі Студенка тоді евакуювали 600 людей - 90% жителів. Більшість з них вже повернулися.

Люди, які втратили житло, переселилися у вільні хати, чиї власники виїхали через повномасштабне вторгнення РФ. Мешканці готуються до зими.

Наталя Сайфулаєва з чоловіком та двома дітьми втратили будинок - він зруйнований до фундаменту. 

"Невеличкий був у нас будинок. Ми тільки дах зробили новенький - за день до пожежі завершили ", - розповіла Наталя.

Тепер вона з сем’єю живе у сусідів, які виїхали у 2022 році та дозволили зайняти їхню хату. Нове житло родина Наталі поспішає підготувати до зими, адже будинок сусідів теж пошкодило вогнем.

За словами виконувача обов'язків старости Студенка Сергія Кохана, у селі живуть приблизно 10 родин-переселенців з Донеччини. Так, Наталя Моїсейкіна у 2014 році з чоловіком евакуювалася із Горлівки (Донецька оласть). Родина придбала будинок у Студенку, відремонтувала його та облаштувала. Домівка згоріла, коли лісова пожежа перекинулася на село.

"Горіло все: будинок, машина, баня, льох. Всі банки, які я на літо консервувала, - чорні ", - розказала Наталя Моїсейкіна.

61-річний Володимир Павлов виїхав з Торецька (Донецька область) у липні 2024 року після того, як російський обстріл знищив його будинок. Після цього він з родиною жив у Святогірську, згодом - приїхав у Студенок. Чоловік вивіз з Торецька на причепі шість вуликів.

"Ми лише приїхали, ніч переночували, і наступного дня тут таке почалося, що ми знову тікали до Святогірська. Там вже не можна було напряму проїхати, бо ліс горів, дерева падали, палаючі гілки, ураганний вітер - я з таким ще ніколи не стикався. Страшно було", - розказав чоловік.

Староста Сергій Кохан повідомив, що після пожежі заяви на компенсацію подали 60 родин. Утім, жодна з них виплат поки не отримала.

Фото - Суспільне Харків/Валерія Ємець