У Харкові та області мають створити госпітальні округи та кластерні лікарні. Відповідні реформи прописані в Законі України, прийнятому Верховною Радою в липні 2022 року.
Мережа закладів охорони здоров'я в області, об'єднана в один госпітальний округ, буде додатково поділена на госпітальні кластери.
При цьому будуть враховуватися:
- межі адміністративно-територіальних одиниць;
- географічні особливості регіону та стан доріг;
- чисельність населення, структура захворюваності та смертності;
- оптимальні маршрути для своєчасного доступу до медичної допомоги;
- навантаження на медпрацівників і фахівців з реабілітації.
Відповідно до видів медичної допомоги всі лікарні розділять розділять на надкластерні, кластерні та загальні.
Яким буде госпітальний округ в Харківській області
Як повідомив "
Проект мережі медустанов, які пропонується створити в Харківській області, зараз знаходиться на узгодженні в міністерстві. Його мають розглянути до 1 червня.
Кластерні, надкластерні та звичайні лікарні: в чому різниця
Загальні лікарні, каже Хаустов, залишаться незмінними і надаватимуть пацієнтам послуги відповідно до вимог. Кластерні лікарні повинні надавати кращі послуги, а надкластерні - високоспеціалізовану допомогу.
Також передбачається створити кілька так званих центрів: інфекційних хвороб, психічного здоров'я, онкологічний і кардіохірургічний.
Кластерні лікарні в Харкові
У Харкові планують створити сім кластерних лікарень. Вони з'являться на базі медустанов, які сьогодні працюють і обслуговують пацієнтів, розповіла віце-мер Світлана Горбунова-Рубан.
Пропозиції щодо реформування мережі медзакладів вже направили до обласного Департаменту охорони здоров'я, а звідти - до міністерства.