Суд засудив до 12 років в'язниці педофіла, який роками ґвалтував доньку своїх знайомих. Про це повідомили в обласній прокуратурі.

Мешканець Богодухівського району ще 2014 року познайомився із сім'єю дівчинки та почав навідуватися під виглядом "товариша". З 2020 року він регулярно ґвалтував дівчинку, якій на той момент було 13 років.

Суд визнав 49-річного фігуранта винним у зґвалтуванні та сексуальному насильстві, скоєних щодо неповнолітньої особи (ч. 3 ст. 152, ч. 3 ст. 153 КК України) і призначив йому покарання у вигляді 12 років позбавлення волі.

У суді обвинувачений свою провину не визнав. Наразі триває строк на апеляційне оскарження вироку.

Щороку в Україні реєструють близько 400 випадків педофілії. Максимальне покарання за такий злочин - до 15 років в'язниці. За виготовлення та розповсюдження порнографії за участю дітей можна отримати до 12 років позбавлення волі.

У 2020 році в Україні було створено Єдиний реєстр педофілів. Його наповненням займається Міністерство юстиції України. Доступ до реєстру мають правоохоронці, проте витяг із нього з інформацією про конкретну людину можуть отримати керівники закладів освіти, охорони здоров'я чи інших відомств, які працюють із дітьми, щоб унеможливити ймовірність прийняття на роботу педофіла.

Фахівці радять сім'ям дотримуватися таких рекомендацій, щоб діти не стали жертвами педофілів:

  • важливо створити атмосферу відкритості, в якій діти відчувають, що можуть говорити про будь-які проблеми або питання без страху. Поясніть, що вони завжди можуть звернутися до вас, якщо їх щось турбує;
  • пояснюйте дітям, що їхнє тіло належить тільки їм. Розкажіть, до яких частин їхнього тіла не можуть торкатися інші люди;
  • поясніть, що діти не повинні розмовляти з незнайомцями в реальному житті або в інтернеті і що вони не повинні давати свої особисті дані онлайн;
  • обговоріть із дітьми, які кроки вони мають робити, якщо хтось спробує їх зачепити або зробити щось, що видається їм дивним або неприйнятним, вчіть їх звертатися до дорослих по допомогу;
  • контролюйте оточення і контакти дітей, особливо в інтернеті;
  • допоможіть дітям розвивати впевненість у собі. Що більше вони цінують себе, то менша ймовірність, що вони стануть жертвами маніпуляцій з боку педофілів.