У Харкові посеред дороги знайшли збите машиною лисеня. Тварину підібрали жалісливі харків'яни, які проїжджали повз, повідомили в Службі порятунку тварин.
Лисеня виявилося ласкавим і почало з вдячністю облизувати руки людей.
Постраждалу тварину відвезли до ветклініки, де в неї діагностували перелом обох задніх лап. Тепер на лисеня чекає остеосинтез - операція зі зрощення кісток за допомогою металевих конструкцій.
На думку фахівців, однією з причин появи лисиць у населених пунктах може бути сказ. Здорові лисиці зазвичай не виходять до людей, оскільки людина становить для них небезпеку, а одним із симптомів сказу тварин є відсутність страху. Хворі на сказ лисиці можуть виглядати спокійними і не проявляти агресії, що дає людині привід погодувати або погладити тварину. Однак робити цього категорично не рекомендується, оскільки укус дикої тварини, зараженої сказом, небезпечний своїми наслідками.
Раніше в селі Смирнівка Лозівської громади місцеву жительку покусала лисиця. У тварини виявили антиген вірусу сказу. Постраждалій жінці надали допомогу, а в селі ввели карантин на два місяці.
Що робити в разі зустрічі з лисицею:
- не слід наближатися до неї, навіть якщо дуже хочеться погладити або погодувати;
- не потрібно проганяти тварину, розмахуючи руками. Лисиця може сприйняти ці жести як агресію;
- якщо ви з домашньою твариною, приберіть її, щоб уникнути конфлікту;
- не намагайтеся приручити дику лисицю і не забирайте її додому. Лисиці повинні жити на волі, а не бути домашніми тваринами;
- у разі, якщо лисиця вас вкусила, необхідно промити рану і негайно звернутися до лікарів.