Незабаром у Харківській області з’явиться Центр координації протимінної діяльності, де створять мапу замінованості кожного населеного пункту і щоденно оновлюватимуть її. Про це повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов.
Також у центрі діятиме цілодобова безкоштовна гаряча лінія, де можна буде отримати від спеціалістів актуальну інформацію щодо замінованості тієї чи іншої території, шляхи об‘їзду та інше.
В Центрі формуватиметься й база даних запитів на розмінування.
Ми маємо кооперувати всі зусилля, для того, щоб максимально швидко розмінувати нашу територію. Бо це пов'язано з налагодженням життєдіяльності, налагодженням бізнесу на території області, і це відновлення економічної стабільності розвитку регіона, - сказав Синєгубов.
За словами очільника ХОВА, на Харківщині з початку війни стався 31 випадок наїзду сільськогосподарської техніки на вибухонебезпечні предмети. Синєгубов наголосив, що наразі треба працювати над прискоренням темпів розмінування, а для цього потрібно збільшити кількість людей і в сотні разів - техніки.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба наголосив, що буде розроблена програма компенсацій за знищену або пошкоджену техніку, яка постраждала під час сільськогосподарчих робіт.
Раніше розмінування території Харківської області тими темпами, які є, оцінювалося у 100 років. Загалом, в області потенційно заміновано 570 тис. гектарів земель.
Наразі на Харківщині працює 38 піротехнічних розрахунки ДСНС. Завдяки їхнім зусиллям протягом минулого тижня вдалось знешкодити 444 одиниці ворожих боєприпасів.
Всього з початку бойових дій піротехніки ДСНС обстежили близько 6010 га території, з них 214 га за допомогою машин механізованого розмінування; 306 км автомобільних доріг; 3171 км ЛЕП; 159 км залізничних колій та 223 км газопроводів. Виявлено та знешкоджено 91 тис. 60 вибухобезпечних предметів.
Якщо ви помітили будь-який підозрілий предмет чи вибухівку:
- одразу повідомте за номером телефону 101, але треба відійти подалі;
- категорично забороняється торкатися предмету і пересувати його;
- забороняється користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами поблизу предмета (вони можуть спровокувати вибух);
- забороняється заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
- не можна торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.