Екс-заступник голови Харківської обласної ради підозрюється в розкраданні коштів національної енергетичної компанії «Укренерго». Про це повідомили в СБУ. За даними відомства, зараз він переховується за кордоном.

У квітні 2022 року підозрюваний разом зі спільниками організував схему розкрадання електроенергії «Укренерго» на 58,44 млн грн. Спільниками були 2 людини - засновник та директорка приватної компанії у Києві, яка торгує енергоносіями.

Як повідомили в НАБУ, учасники групи заздалегідь придбали три компанії з ліцензіями на постачання електроенергії, які у червні 2022 року отримали електроенергію з Об’єднаної енергосистеми України та передали її підконтрольному товариству для продажу кінцевим споживачам. Водночас фінансова відповідальність за отриману електроенергію лягла на вищезгадані компанії-прокладки.

Отримані від продажу електроенергії кошти ПрАТ «НЕК «Укренерго» так і не отримало. Аби приховати джерело походження, їх переказали на рахунки фінансових компаній під виглядом поверненням позик. Фінансові компанії за винагороду в розмірі 0,5% від суми переказу перекинули ці кошти на інші підконтрольні компанії, які вивели їх на рахунок компанії-нерезидента, зареєстрованої на території Республіки Болгарія.

У результаті цих дій «Укренерго» заподіяно збитків на суму 58,44 млн грн., повідомили в СБУ.

Правоохоронці провели обшуки у Києві в засновника столичної компанії та повідомили йому про підозру за ч. 5 ст. 191(розтрата майна), ч. 3 ст. 209 (легалізація майна, отриманого злочинним шляхом) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу.

Іншим двом учасникам оборудки про підозру повідомлено заочно. Зокрема, екс-заступнику голови Харківської облради та директорці підприємства, які переховуються за кордоном, підозра оголошена за такими статтями Кримінального кодексу України (відповідно до вчинених злочинів):

  •  ч. 5 ст. 191 (організація та пособництво у привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах організованою групою);
  • ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом).

Зловмисникам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх учасників оборудки.

Як пише Liga з посиланням на власне джерело у правоохоронних органах, фігурантом справи є екс-заступник голови Харківської облради Володимир Скоробагач.