Сьогодні, 31 жовтня, відзначається одне з найзнаменитіших неофіційних свят - Геловін. Ми вирішили дати кілька порад тим, хто відзначає.
Для початку - трохи історії. Отже, свято бере свій початок із традицій кельтів Ірландії та Шотландії. Кельти самі так себе не називали, та й узагалі їм було не до самоназв - вони були хлопцями войовничими настіл…
28 жовтня близько 21:00 російські війська завдали чергового удару по центру Харкова і влучили в Держпром, який вважається одним із символів міста.
Держпром - перший український хмарочос і один із найяскравіших зразків конструктивізму, що набув поширення в 1920-30-х роках. У 2023 році організація ЮНЕСКО внесла Держпром до Міжнародного списку…
Лопань можна назвати "сестрою" річки Харків. Саме в місці злиття цих двох річок у середині XVII століття було збудовано Харківську фортецю, яка згодом розрослася у друге за величиною місто України.
Перша згадка
Уперше річка Лопань, як і річка Харків, згадується 1556 року в рукописному документі під назвою "Велике креслення"…
Харків'яни масово дають притулок переселенцям: як отримати компенсацію за це
Харків'яни масово дають притулок переселенцям. Як повідомили у міськраді, із повідомленнями про безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб до ЦНАПів Харкова з 2 листопада по 1 грудня звернулося 905 харків'ян.
Ще 21 особа відправила повідомлення електронною поштою.
За перші п'ять днів грудня районні управління соціального захисту населення ухвалили та опрацювали 727 заяв від власників житла, що надали житло 1520 внутрішньо переміщеним особам, для отримання компенсації за листопад.
Компенсація надається повнолітнім громадянам України - власникам житла, які безоплатно розмістили ВПО, для покриття витрат. Головна умова – відсутність заборгованості за житлово-комунальні послуги.
Для отримання компенсації необхідно подати повідомлення з усіма необхідними документами, а потім з 1 по 5 число місяця, що настає за звітним, звернутися із заявою та документами. Повідомлення подається додатково, коли змінюється кількість розміщених осіб або люди залишають житло, а заява – щомісяця.
Як отримати компенсацію - покрокова інструкція
1. Власник житла звертається до будь-якого ЦНАП Харкова (або на електронну адресу: Tpodjkg@gmail.com) з Повідомленням про розміщення переміщених осіб та документами. Бланк для заповнення можна завантажити за посиланням.
2. Прийом до ЦНАПу здійснюється за попередньою реєстрацією в електронній черзі через:
Call-центр 0800-304-304 (безкоштовний та багатоканальний),
чат-бот телеграма - https://t.me/CNAPKharkiv_bot
3. Власник житла (або його представник) щомісяця, не пізніше п'яти днів з дня закінчення звітного місяця, звертається до Управління соціального захисту населення за місцем розміщення житла (або на електронну адресу departamentsp2018@gmail.com) із заявою на отримання компенсації та документами. Бланк заяви для заповнення можна завантажити за посиланням.
4. Прийом до Управління соціального захисту населення здійснюється за попереднім записом:
за телефонами - всі номери тут,
за допомогою кол-центру 0800304304;
онлайн, через офіційний сайт Департаменту соціальної політики, за посиланням.