Контрнаступом у Харківській області Україна зламала хід війни на свою користь. Про це
Аналітики зазначили, що українські війська завдали великої оперативної поразки Росії, відвоювавши в стрімкому контрнаступі майже всю Харківську область.
"Київ, швидше за все, все частіше диктуватиме місце і характер великих бойових дій, і Росія все частіше неадекватно реагуватиме на зростаючий фізичний і психологічний тиск України у військових кампаніях, якщо Москва не знайде способу перехопити ініціативу", - прогнозує Інститут вивчення війни.
Стверджується також, що зі втратою Ізюма Росія не зможе атакувати Донецьку область з півночі, і це ускладнює або унеможливлює досягнення цілей "спецоперації".
Як і повідомлялося вчора, 11 вересня, російські війська відійшли за річку Оскол та контролюють невелику ділянку на сході регіону. Родзинки на карті вже позначені як зона українського контролю, хоча про його повне звільнення Генштаб поки не повідомляв.
Після українського контрнаступу під Харковом Росія стикається з "дилемою часу та простору".
Щоб сформувати міцну лінію оборони річкою Оскол та захистити захоплену Луганську область, Росія, ймовірно, має відвести сили з інших секторів. При цьому російські війська навколо Бахмута та під Донецьком продовжують наступальні операції, а росіяни в Херсоні, як і раніше, стикаються з загрозою нових атак ЗСУ. Тому відводитиме війська звідти буде дуже болісно.
"Українська кампанія, схоже, спрямована на те, щоб поставити Путіна саме перед такою дилемою і отримати вигоду практично з будь-якого ухваленого ним рішення", - підсумовує Інститут.
Проте експерти вважають, що нинішній контрнаступ ЗСУ не покладе край війні, і вона, ймовірно, триватиме до 2023 року.