У сучасному світі речі часто стають маркерами соціального статусу чи достатку. Дорогі бренди, нові гаджети чи модний одяг роз’єднують тих, хто може собі їх дозволити, і тих, хто не може. Водночас цей культ споживання спричинив вироблення такої кількості речей, що їх уже вистачить на кілька поколінь уперед. Це створює реальну загрозу екологічн…
Росіяни вербують дітей для здійснення диверсій у Харківській області. Про це повідомили «Факти ICTV» із посиланням на прокуратуру.
Харківським правоохоронцям відомі 24 дитини, які виконували завдання російських спецслужб:
передавали місця дислокації ЗСУ;
підпалювали автомобілі військових;
влаштовували диверсії та терак…
Україна сьогодні переживає один із найскладніших періодів своєї історії: війна руйнує міста, мільйони людей стали переселенцями, а суспільство живе в постійній напрузі. Емоції - страх, гнів, відчай, надія - домінують і в повсякденному житті, і в медіапросторі. ЗМІ часто підігрівають ці почуття, будуючи свої матеріали на емоційній хвилі, що може пра…
Кібершахраї атакують харків'ян під виглядом голосування за дітей на конкурсах
Кібершахраї атакують харків'ян під виглядом голосування за дітей на конкурсах. Про це повідомив начальник відділу Управління протидії кіберзлочинам в області Руслан Сень.
Схема шахрайства виглядає так: вам, переважно в телеграмі, надсилають посилання зі знімками дітей та просять проголосувати за їхню участь у конкурсі. Таким чином злодії отримують доступ до акаунтів людей.
В поліції попереджають: якщо вам приходить повідомлення з проханням за щось проголосувати, запозичити гроші тощо – перевірте достовірність інформації з інших джерел, передзвоніть цій людині.
Іншим найрозповсюдженішим явищем під час війни є кібершпіонаж. Найчастіше витік інформації відбувається через месенджери.
Як захиститися від кібератак:
використовуйте надійні паролі;
регулярно оновлюйте всі програми;
уникайте відкриття ненадійних або невідомих вам листів та вкладень, оскільки вони можуть містити шкідливе програмне забезпечення;
щоб ворог не міг скористатися будь-якою інформацією в своїх цілях, не варто передавати важливу службову та особисту інформацію через месенджери, особливо через телеграм;
використовуйте двофакторну аутентифікацію;
захищайте свою мережу: встановіть брандмауери та інші засоби захисту мережі для уникнення несанкціонованого доступу;
уникайте відвідування сумнівних або ненадійних веб-сайтів, що можуть містити шкідливі програми або фішингові посилання;
підтримуйте гігієну своїх пристроїв, блокуйте їх по завершенню роботи. Користуйтесь застосунками лише з офіційних сервісів;
не користуйтесь незнайомим WI-FI;
можна долучитись до проєкту "BRAMA" та протидіяти російській пропаганді разом із тисячами українців.