У вихідний день на набережній річки Лопань у Харкові зібралися десятки людей. Хтось із граблями, хтось із мішками для сміття, хтось із саджанцями дерев. Люди прийшли на толоку: розкидане скло, порожні пляшки, використані шприци та голки захаращують це затишне місце.
Проєкт «Запаркання» народився зі студентського дослідження міських &…
Війська РФ змінили тактику ударів по Харкову. В останній час вони використовують масовані удари дронами «Герань-2». Удари завдаються хаотично. У чому полягає логіка нової тактики, розповів речник Харківської облпрокуратури Дмитро Чубенко, пише «Суспільне».
Наприкінці березня - на початку квітня росіяни завдали низку масов…
Російський агент готував вбивство голови Харківської ОВА Олега Синєгубова. Про це повідомили у прокуратурі.
Чоловік планував здійснити підрив автомобіля, яким користується керівник ХОВА. За це він мав отримати 50 тис. доларів США.
Проте, на той час українські правоохоронці вже розшукували кілера за скоєння інших злочинів, тому він вирішив від…
Кібершахраї атакують харків'ян під виглядом голосування за дітей на конкурсах
Кібершахраї атакують харків'ян під виглядом голосування за дітей на конкурсах. Про це повідомив начальник відділу Управління протидії кіберзлочинам в області Руслан Сень.
Схема шахрайства виглядає так: вам, переважно в телеграмі, надсилають посилання зі знімками дітей та просять проголосувати за їхню участь у конкурсі. Таким чином злодії отримують доступ до акаунтів людей.
В поліції попереджають: якщо вам приходить повідомлення з проханням за щось проголосувати, запозичити гроші тощо – перевірте достовірність інформації з інших джерел, передзвоніть цій людині.
Іншим найрозповсюдженішим явищем під час війни є кібершпіонаж. Найчастіше витік інформації відбувається через месенджери.
Як захиститися від кібератак:
використовуйте надійні паролі;
регулярно оновлюйте всі програми;
уникайте відкриття ненадійних або невідомих вам листів та вкладень, оскільки вони можуть містити шкідливе програмне забезпечення;
щоб ворог не міг скористатися будь-якою інформацією в своїх цілях, не варто передавати важливу службову та особисту інформацію через месенджери, особливо через телеграм;
використовуйте двофакторну аутентифікацію;
захищайте свою мережу: встановіть брандмауери та інші засоби захисту мережі для уникнення несанкціонованого доступу;
уникайте відвідування сумнівних або ненадійних веб-сайтів, що можуть містити шкідливі програми або фішингові посилання;
підтримуйте гігієну своїх пристроїв, блокуйте їх по завершенню роботи. Користуйтесь застосунками лише з офіційних сервісів;
не користуйтесь незнайомим WI-FI;
можна долучитись до проєкту "BRAMA" та протидіяти російській пропаганді разом із тисячами українців.