Ігор Терехов закликав харків'ян взяти участь у вигнанні країни-агресора з ООН. Як написав мер у своєму телеграм-каналі, зробити це може кожен, підписавши петицію.

За словами Терехова, це потрібне і для Харкова, і для України. Він також закликав приєднатися до цієї ініціативи всіх мерів інших міст, у тому числі всіх міст-партнерів Харкова.

"Право на вето - не може бути правом на вбивство!" - зазначив мер Харкова.

Петиція для підпису доступна за посиланням. Її вже підписали 256 819 людей.

26 грудня Україна планувала порушити питання щодо подальшого перебування Росії в Раді безпеки ООН. Про це в ефірі телемарафону заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

За його словами, країна-агресора не має права залишатися постійним членом Ради безпеки ООН і бути в Організації об'єднаних націй. А питання того, що буде з РФ після її поразки у війні, перестає бути табу для світової дипломатії. Він заявив, що на цю тему поки що відкрито не говорять лідери держав і урядів, проте "рівнем нижче люди ставлять питання - якою має стати Росія, щоб вона не становила загрози миру та безпеці?".

Як Росія опинилася в ООН

Статут ООН було підписано 1945 року на так званій "Сан-Франциській конференції", де було створено Організацію об'єднаних націй. Свої підписи під Статутом поставили 50 держав-засновників, там є підписи Радянського Союзу, Української РСР, Білоруської РСР. А підписи РРФСР – ні. Згодом країни-члени почали засновувати свої представництва та з'явилися окремі дипмісії СРСР, УРСР, БРСР. А ось Росії та інших республік як члени ООН так і не з'явилося. Останнім послом СРСР був Юлій Воронцов.

24 грудня 1991 року з будівлі ООН зняли прапор Радянського союзу - тому що на зустрічі в Алмати 21 грудня лідери колишніх союзних республік ухвалили рішення про те, що Союз припиняє своє існування. І ось наприкінці цього засідання посол Воронцов інформує інших членів Ради безпеки, що до секретаріату ООН надійшов лист президента РФ Бориса Єльцина про те, що Росія має намір бути країною-продовжувачем Союзу в ООН та Раді безпеки. І додав, що він тепер буде послом не Радянського Союзу, а Російської Федерації. І закрив засідання. Але Статут ООН передбачає окрему процедуру прийняття нових держав в ООН та членства в Раді безпеки. Так Росія стала єдиною державою у світі, яка обійшла цю процедуру.