В селі Гусинка Кіндрашівської громади Куп’янського району скажений собака покусав господиню. Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області.
2 січня у тварини змінилася поведінка: собака став пригнічений і відмовився від їжі. Через два дні, коли хазяйка намагалася погодувати пса, він її вкусив. Увечері тварина померла. За результатами експертизи у собаки знайшли антиген вірусу сказу.
Державна надзвичайна протиепізоотична комісія вирішила:
- оголосити загрозливою зоною село Гусинка;
- визначено як загрозливу зону с. Вишнівка Кіндрашівської сільської ради з прилеглими лісовими та польовими масивами;
- оголосити зоною спостереження селище Просянка та село Моначинівка Кіндрашівської сільської ради з прилеглими лісовими та польовими масивами;
- провести імунізацію проти сказу собак, кішок та інших свійських тварин.
Сказ – це гостре інфекційне захворювання, спільне для людини й теплокровних тварин, яке уражує центральну нервову систему та пошкоджує нейрони головного та спинного мозку. Збудником сказу є вірус, який передається не лише при покусі, а й при ослиненні, тобто якщо людини навіть просто торкнулася хворої тварини й на шкіру потрапило трішки слини, то крізь найменші садна та ранки вірус проникне у кров. Хвороба є дуже небезпечною та лікуванню не підлягає.
У 2023 році сказ виявляли в усіх районах Харківської області. Загалом від початку року станом на початок листопада минулого року в Харківській області виявили 63 хворих тварин. Це кішки, собаки, лисиці, кілька биків, коза та куниця. Від скажених тварин постраждали 85 людей.
Єдиним профілактичним заходом від зараження тварини на сказ є вакцинація. Тварину необхідно щорічно щеплювати, починаючи з 3-місячного віку.
Куди звертатися мешканцям Куп’янського району для вакцинування домашніх тварин:
- Великобурлуцька дільниця ветеринарної медицини – смт Великий Бурлук, вул. Транспортна, 44;
- Шевченківська дільниця ветеринарної медицини – смт Шевченкове, пров. Перемоги, 11.
Куди звертатися людям при контакті з хворою твариною:
У районах області лікарі-рабіологи приймають постраждалих у центральних лікарнях, первинну допомогу можна отримати в кожному лікувальному закладі.
У Харкові антирабічну допомогу надають у спеціалізованих травмпунктах за такими адресами:
- лікарня № 26, вул. 23-го Серпня, 23 А;
- лікарня №18, вул. Краснодарська, 104;
- лікарня №25, пр. Олександрівський, 122;
- лікарня №17 (також обслуговує дітей), пр. Героїв Харкова, 195;
- лікарня № 3, пр. Ново-Баварський, 90.
Крім того, наразі є можливість щеплення людини - вакцину проти сказу людей завезли в Харківську область.