У Студенокському старостинському окрузі Оскільської громади Ізюмського району з 1130 житлових будинків 240 зруйновано повністю. Як
Однак люди повертаються навіть туди, де залишилася лише купа цегли.
Староста Сергій Кохан розповів, як Студенок і навколишні села виживали під час окупації.
За його словами, Ізюм і громади, що опинилися на лінії фронту, захищалися з перших днів повномасштабного вторгнення. Військові формування, місцева тероборона не один тиждень тримали фронт. Але 27 березня наша оборона була прорвана, і солдати РФ узяли в облогу села Яремівка та Пасіка. Намагаючись стримати просування ворога, українські військові підірвали Оскільську дамбу.
Мешканці цих двох населених пунктів опинилися в "мишоловці": з одного боку шлях був відрізаний через відсутність переправи, з іншого - дорогу перегородили росіяни і нікого не випускали.
"Люди змушені були економити на харчуванні і навіть голодували. Дійшло до того, що із засіків діставали старі механічні крупорушки і перемелювали зерно пшениці, жита, гороху. У хід йшло все, що являло собою їстівну цінність. У кого не було свого зерна, той шукав його в розбитих і випалених коморах сільгоспвиробників", - розповів староста.
На початку минулого літа люди відчули незначне полегшення: на городах зійшла перша зелень, з'явилися ранні овочі.
Першими українських захисників побачили саме в Яремівці та Пасіці. Було це 9 вересня 2022 року. Трьома-чотирма днями пізніше окупантів вигнали і зі Студенока.
У селі руйнувань різного ступеня зазнали 90% будинків. За програмою "єВідновлення" в окрузі вже опрацьовано 35 заяв, і тільки за останній місяць 10 осіб уже отримали кошти.