На Салтівці одночасно горіло 30 багатоповерхівок. Про роботу харківських рятувальників під час інтенсивного обстрілу міста
За 11 місяців війни харківські рятувальники працювали без вихідних, втратили п'ятьох бійців та понад 40 одиниць техніки. Деякі співробітники побували в окупації, 15 осіб військові РФ тримали у катівнях.
У перші три місяці повномасштабного вторгнення викликів було так багато, що харківські рятувальники практично жили у своїх частинах. Спочатку не було ні спеціальних касок, ні бронежилетів, які б захистили під час обстрілів. Допомогли волонтери.
Найважчим днем на початку війни видалося 3 березня. Тоді росіяни обстріляли Північну Салтівку із різних видів зброї, одночасно горіло 30 багатоповерхівок. На ліквідацію пожеж довелося вивести абсолютно всі підрозділи, розповів речник ДСНС у Харківській області Євген Василенко.
Найбільш складними в березні були пожежі в торговому центрі "Караван", що горів двічі, на нафтобазі в Ізюмському районі, яку не могли загасити кілька днів, на ринку "Барабашово". 17 березня росіяни обстріляли ринок, а коли рятувальники приїхали гасити вогонь, ще раз вдарили. Двоє пожежників отримали поранення, один із них помер у лікарні.
Влітку минулого року обстріл трохи вщух. Але у вересні після звільнення раніше окупованих громад Харківської області роботи знову побільшало. Почалися обстріли звільнених міст та сіл, а також ТЕЦ та підстанцій.
Значно збільшилося навантаження у саперів. На початку війни у Харкові вони по 100 разів на добу виїжджали на виклики та знешкоджували боєприпаси. Після деокупації основною темою стало розмінування. Харківщина виявилася найбільш засміченою мінами та снарядами областю. За день сапери виявляли до 1,5 тисячі боєприпасів. Загалом знешкодили 57 тис. вибухонебезпечних предметів. Проте на кінець минулого року було обстежено лише 20% засміченої території.