Незважаючи на війну, харків'яни масово реєструють бізнес – з березня по жовтень 2022 року 5169 фізичних осіб-підприємців вирішили розпочати власну справу та офіційно зареєстрували бізнес. Як повідомили у Департаменті адміністративних послуг та споживчого ринку, незважаючи на війну, бізнес повертається до Харкова, намагається відновлюватись, шукає можливості для розвитку в екстремальних умовах.

"Підприємці – це захисники економічного фронту та надійний тил нашого прифронтового міста. Місцевий бізнес наповнює бюджет, створює робочі місця, волонтерить. Діяльність міської влади спрямована на пошук нових шляхів, можливостей та форм співробітництва, а також розробку механізмів підтримки та повноцінного відновлення бізнесу", - зазначили у департаменті.

Водночас, за статистикою Головного управління Державної податкової служби у Харківській області, станом на 1 листопада кількість фізичних осіб-підприємців у Харкові становила 121,1 тис. осіб, тоді як на початок року їх було 123,4 тис. У березні – у жовтні припинили діяльність 8772 фізичні особи-підприємці, перемістив бізнес з Харкова в іншу область або територіальну громаду – 191 підприємець.

У листопаді цього року на сесії Харківської міськради було ухвалено рішення звільнити від орендної плати малий бізнес. Підприємці можуть не платити за оренду за період з 1 березня по 31 травня за договорами, укладеними з КП "Сучасне місто". Йдеться про міські споруди торговельного, побутового та соціально-культурного призначення. Усього звільнено від орендної плати 378 підприємців міста.

Як кажуть експерти, зараз один із найбільших роботодавців у Харкові з недержавних установ разом із торговельними мережами — це благодійні фонди, а також виробництво харчових продуктів. Щодо перспектив розвитку бізнесу в післявоєнному Харкові, то, на думку ряду фахівців, у місті буде активно розвиватиметься бізнес кіноіндустрії, а також військового туризму та креативних індустрій.