Бомбосховища у харківських поліклініках не працюватимуть цілодобово,
Заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан на нараді з питань стану бомбосховищ, що відбулася 4 червня, заявила, що всі поліклініки оснащені сховищами, але на ніч поліклініки ставлять на сигналізацію. Інакше не можна, стверджує чиновниця, бо в поліклініках є дороге медичне обладнання. Наради, присвячені стану та доступності бомбосховищ, проходять у різних містах країни після того, як у Києві під час бомбардування загинули чотири особи. Правоохоронці припускають, що це сталося через те, що охоронець однієї з поліклінік не відкрив притулку на вимогу громадян.
Міська влада прийняла рішення, що окрім лікарів та пацієнтів усі городяни можуть ховатися у сховищах у поліклініках, але лише у робочі години та під час повітряних тривог.
Час роботи більшості харківських поліклінік влітку з 8:00 до 18:00 або до 20:00.
У лікарняних стаціонарах користуватися сховищами можуть лише персонал лікарень та пацієнти.
Законом прописано, що лікарняні заклади зі стаціонаром не можуть бути використані як укриття загального користування, повідомила Горбунова-Рубан. У лікарнях - прооперовані, ослаблені пацієнти, перебувати в одному приміщенні із сторонніми вони не можуть.
У Харкові 4265 укриттів. Це підвали будинків, 30 станцій харківського метрополітену. Міська влада прийняла рішення, що метро працюватиме як притулок цілодобово. Створено спеціальну
В. о. начальника Харківського гарнізону ДСНС Сергій Чабань повідомив, що із 4265 споруд повністю або обмежено готові 67,5%.
Кілька днів тому поліція та ДСНС перевірили 900 бомбосховищ у Харкові. Встановлено, що 95 укриттів (понад 10%) не відповідають необхідним вимогам.
Загалом по Україні, за даними глави МВС Ігоря Клименка, перевірено понад 4800 укриттів. Закритими виявилися 252 об'єкти цивільного захисту, непридатними до використання - 893. Усі порушення зафіксовано.
У поліції повідомили: якщо укриття закриті, слід дзвонити за номерами 101 або 102. Доступ до укриттів має бути цілодобовим. За залишення людей у небезпеці та службову недбалість передбачено кримінальну відповідальність.
Забезпечення містян надійними укриттями - для Харкова питання є надзвичайно актуальним. Місто постійно піддається ракетним ударам. 5 червня ракета впала у самому центрі міста на вулиці Римарській.
У Харкові планують створити кол-центр, куди городяни зможуть повідомляти про недоліки укриттів та відсутність доступу до укриття.